1

Türkiye' nin ilk “Sıfır Atık” Belgeli Limanı Asyaport Oldu

2

FATURA BORCU OLAN DİKKAT!

3

Lavra mücadelesi sürüyor

4

Başkan Yüksel sanayi esnafını ziyaret etti

5

Büyükşehrin En Büyük Projesi

6

Borç sildirmede son güne az kaldı.

7

Türk Dünyası Çalıştayı Düzenlendi

SON DAKİKA

Anahtar Kelimeler: Tekirdağ Halkına Psiko-sosyal Destek

Tekirdağ Halkına Psiko-sosyal Destek

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, zor bir dönemden geçen vatandaşlara yönelik uzman psikologlar aracılığıyla psiko-sosyal destek verdi.

Bir yandan belediyecilik hizmetlerini sürdürürken bir yandan da Koronavirüs salgınıyla etkin bir şekilde mücadele eden Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, salgının vatandaşlar üzerinde oluşturduğu olumsuz psikolojik etkileri ortadan kaldırmak amacıyla psikososyal destek programı düzenledi. Bu kapsamda Çorlu, Süleymanpaşa ve Çerkezköy ilçelerinde bulunan Kadın Danışma Merkezlerinde görev yapan uzman psikologlar, telefon aracılığıyla 2 bin 824 vatandaşa psikososyal destek hizmeti verdi. Büyük ilgi gören bu hizmet vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Koronavirüsle mücadele sürecinde sosyal belediyecilik anlayışımızın bir gereği olarak zor durumdaki vatandaşlarımızın yanında olmaya devam ediyoruz. Bu zorlu sürecin sebep olduğu olumsuz psikolojik etkileri azaltabilmek amacıyla kadın danışma merkezlerimizde vatandaşlarımıza psikososyal destek sağlıyoruz. Halkımızla birlik ve beraberlik içerisinde bu zorlu süreci aşacağız” dedi.

Koronavirüs salgını nedeniyle telefon üzerinden verilen psikososyal destek hizmeti, 1 Temmuz 2020 tarihinden itibaren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi kadın danışma merkezlerinde görevli uzman psikologlar tarafından yüz yüze görüşme yöntemiyle de verilecek.


Haber Kaynak : Hasan Erge