TEKİRDAĞ YİNE SINIFTA KALDI
Türk Eğitim Sen Tekirdağ Şubesi olarak raporu incelediğimizde geçmişten ders alınmadığı “Aynı hamam, aynı tas” hiçbir şeyin değişmediği görülmektedir.
Tarih: 27.6.2019 22:03:46/ 1130okunma / 0yorum

AYNI MÜDÜRLERLE LGS´de 40. SIRADAYIZ.

Milli Eğitim Bakanlığı 1 Haziran 2019 da yapılan Liselere Geçiş Sınavının sonuçlarını ve raporunu dün itibariyle açıkladı. Liyakat ve adalet için mücadele veren Türk Eğitim Sen Tekirdağ Şubesi olarak raporu incelediğimizde geçmişten ders alınmadığı “Aynı hamam, aynı tas” hiçbir şeyin değişmediği görülmektedir.

İlimizin eğitimi için üzerine düşeni yapan gece gündüz çalışan, Türk Eğitim Sen Tekirdağ Şubesi olarak Liselere Geçiş Sınavındaki 40. sırada olmak bazı yanlışlarda ısrar edildiğini açıkça göstermektedir. Ülkemizin bir çok ilinden ekonomik ve kültürel açıdan çok ileri seviyede olan ilimizin 40. Sırada olması, çocuklarının eğitimleri için her türlü imkanı sunan velilerimizin emeklerine ihanet edildiğini göstermektedir.

LİSELERE GEÇİŞ SINAVI ANALİZİ 

DERSİN ADI

TÜRKİYE ORTALAMASI

TEKİRDAĞ ORTALAMASI

FARK

TÜRKÇE

11,75

10,11

-1,64

MATEMATİK

5,09

2,76

-2,33

FEN BİLİMLERİ

9,97

7,62

-2,35

DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ

6,83

6,09

-0,74

T.C. İNKILAP TARİHİ VE ATATÜRKÇÜLÜK

6,88

6,42

-0,46

YABANCI DİL

4,65

3,97

-0,68

Tabloyu incelediğimizde tüm derslerde Türkiye Ortalamasının altında olduğumuz açıkça görülmektedir. Söylenecek tek bir söz var:

Sorumlular hesap versin.

Öğretmen değişiminin az olduğu, başarılarından dolayı bir zamanlar parmakla gösterilen okullarımızda ne değişti ki Tekirdağ eğitimde içler acısı duruma düştü. Geçmiş yıllara baktığımızda değişen sadece yöneticiler olmuştur.

Okul aynı, öğrenci aynı, öğretmen aynı, değişen liyakat ve ehliyet sahibi olmayan tanıdıklarıyla anılan, torpille atanan yöneticiler…

İlimizde eğitime yön veren yöneticilerimiz bu başarısızlıkları görmüyorlar mı? Görmek mi istemiyorlar? Görüp de susuyorlar mı?

 Bu başarızlığın sebeplerini uzakta aramak büyük bir gafletin içinde olunduğunu göstermektedir. Şöyle ki, 2014 yılında sınavla gelen mevcut müdürleri görevden alarak , liyakat ve ehliyeti malum sendikanın üyesi olması şartı getirilip, torpil arayıp makam sahibi olmaya çalışan yöneticilerin atandığında yanlış yapılıyor diye belirtmemize rağmen kulaklar duymadı.

Beş yıl sonra acı sonuçlarla karşılaşılmaya başlandı.

Aynı müdürlerle başarıda;

Üniversite sınavında 66.

Liselere geçiş sınavında 40. olduk.

Sayın Valim, Sayın İl Milli Eğitim Müdürüm, hepimiz Tekirdağ´ımız için, çocuklarımız için aynı yolda mücadele veriyoruz. Kapalı kapılar arkasında neler oluyor?

Yönetici yer değiştirmesinde metropol şehri İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü Yönetici Değerlendirme Sonuçlarını açıkladı. Tekirdağ gizledi. Kapalı kapılar arkasında gizli planlar mı var? Bunu yapanlar kim? Ne amaçlanıyor? Bu sonuçların nedeni nedir?

Öğretmeni, öğrenciyi motive edemeyen lider ol-a-mayan koltuk sevdasına düşmüş, değişime ayak uyduramayan, kendine rahatlık çemberi oluşturmuş yöneticilerle yolunuz uzun ve zor olacaktır.

27-28 Haziran 2019 tarihlerinde de yönetici yer değiştirme (YERDEĞİŞTİRMEME) sonuçları açıklanacak. Aynı yöneticiler   –ki çoğu aynı okulda kalacak- a kurumundan b kurumuna geçecek. DEĞİŞEN BİR ŞEY OLMAYACAK. AYNI MÜDÜRLERLE; BAŞARIMIZ

ÜNİVERSİTE SINAVINDA; 66.

LİSELERE GEÇİŞ SINAVINDA ; 40.

Yine, İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü Yönetici Atama Sonuçlarını yayınlayacak.

Tekirdağ Milli Eğitim Müdürlüğü GİZLEYECEK Mİ?

Değişimi başarmak için YETKİN EĞİTİM YÖNETİCİLERİNİ BULMALISINIZ.

EHLİYET üzerine plan yapmaz, işi EHLİNE teslim etmezseniz, gece gündüz yorulmadan, durmadan koşup ,çalışıp emek sarfetseniz de ancak bir adım atabilirsiniz.

Arı kovanın dışına çıkmazsa bal yapamaz.

İnsanlarda sınırları dışına çıkmazsa başarılı olamaz.

 

                                                                                                       

 

 
Kaynak: Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: TEKİRDAĞ YKALDIİNE SINIFTA
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.7712
EURO
6.4158