TEKİRDAĞ´ DA ŞİİR OKUMA YARIŞMASI YAPILDI
Ergene Belediye Personeli İl Birincisi Oldu
Tarih: 15.3.2020 21:41:37/ 2612okunma / 0yorum

Gençlik ve Spor Bakanlığı Kültür ve Sanat Yarışları kapsamında Tekirdağ´da gençler arası “Bir Şiir Bir Nefes” adlı şiir okuma yarışmasında Ergene Belediyesi personeli Kaan Eroğlu 18-24 yaş erkek kategorisinde İl birincisi oldu.

Tekirdağ Gençlik Merkezinde Gençlik ve Spor Bakanlığı Kültür ve Sanat Yarışları kapsamında gençler arası “Bir Şiir Bir Nefes” adlı şiir okuma yarışması yapıldı. Yarışmaya Bakırça Mahallesinde ikamet eden ve Ergene Belediyesi personeli olan Kaan Eroğlu´da katıldı. 36 kişinin katıldığı yarışmada farklı yaş gruplarından dört kişi İl birincisi olurken Belediye personelimiz Eroğlu´da kendi kategorisinde birinci oldu. Haziran ayında 11 İlin yarışacağı Bölge Şampiyonasında Kaan Eroğlu bu yarışmada gururla Ergenemizi temsil edecek.

Eroğlu´nun bu ilk başarısı olmazken daha önce de katıldığı yarışmalarda derece aldı. 2018 yılında Milli Eğitimin düzenlediği Genç Hatipler Hutbe Okuma yarışmasında ve Marmara Bölge Şampiyonasında birinci olan Eroğlu, bu yarışmaların ardından da katılmış olduğu Türkiye Şampiyonasında dördüncü oldu.  Yine geçtiğimiz sene Gençlik ve Spor Bakanlığı Kültür ve Sanat Yarışları kapsamında şiir okuma yarışmasında Belediye personelimiz İl ikincisi olmuştu.

Kaynak: Haber Merkezi

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
6.7549
EURO
7.2990
GAZETENİZİ BASILI OLARAK BURADAN OKUYUN