Trakya Birlikte Yeni Başkan: Şafak Kırbiç

Birliğimiz yönetim kurulunda yeni görev dağılımı yapıldı

Güneş Gürseler - Marmara Musilaj Araştırması

Söz konusu çalışma ayağına MAREM çalışma ekibinin yansıra NKÜ, MÜ. HÜ, YTÜ, Trabzon Su Ürünleri Merkez Araştırma Enstitüsü, Türkiye Kimya Derneği üyesi olan bilim insanları ve bağımsız su ürünleri mühendisleri ekibi katılmışlardır

Türk ile Rum arasında fark kalmadı

Devlet madalyasından Atatürk’ü söken Türk, Ders kitabından Atatürk’ü yırtan Rum

Tekirdağ TSO ve Stara Zagora TSO arasında işbirliği ve kardeş oda protokolü imzalandı

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu; Bulgaristan- Stara Zagora Ticaret ve Sanayi Odası’nın daveti üzerine gittiği Bulgaristan Ekonomi Forumu ziyaretinde Stara Zagora TSO ile işbirliği ve kardeş oda protokolü imzaladı.

Başkan Yüksel bağbozumu etkinliğine katıldı

Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Tekirdağ Bağcılık Araştırma Enstitüsü tarafından düzenlenen bağbozumu etkinliğine katıldı.

ÖZBEKİSTAN BUHARA BİR TARİKAT

ALTIN ADAMIN İZİNDE (ESİK/KAZAKİSTAN)

DES OTEL hijyen ödülü aldı

Başkan Öztekin Gezi Evi' ne Misafir Oldu

Yunan ekonomisi alarm veriyor1

Başkan Yüksel Selvi Ağca Kızılay Anaokulu açılış törenine katıldı

2

SGK' dan Yapılandırma Çağrısı

3

Altıntaş, Rektör' ü ziyaret etti.

4

Marmaraereğlisi' nde 12.5 Km.lik Beton Yol Hizmete Girdi

5

Tekirdağ İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğin Ziyaret

6

Rumeli İskelesi ödüle layık görüldü

7

6 Bin Metrekare Beton Kaldırım Yapılıyor

SON YÜKLENENLER

TDMMB Başkanı, “Türk Dünyası Yeniden Ayağa Kalkacak”

Kanal İstanbul Yeni Dünyanın Lojistik Merkezi Olacak

ANKARA- Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği (TDMMB) Genel Başkanı ve Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mücahit Demirtaş, “Bedel ödemeden hiçbir zafer kazanılmamıştır. Sancılı bir coğrafyadan geçiliyor. İnşallah bu sancıların sonunda Türk Dünyası yeniden ayağa kalkacak ve geleceği yeni zaferlerle donatacaktır. Yapacağımız çalışmalar Türkistan illerinde hayat bulacaktır” dedi. TDMMB Genel Başkan Vekili ve Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, Türkiye ticaretinin büyük kısmının İstanbul’da olduğunu ifade ederek, Kanal İstanbul’un yeni dünyanın lojistik merkezi olacağını söyledi. Demircan, “Cumhurbaşkanımızın 20 yılda hayata geçirdiği yollar, köprüler aslında Türk dünyasının yeniden ticaret yolları üzerinde birbirine bağlama gayretinin ta kendisidir. Bugün Türkiye’nin ticaretinin büyük kısmı İstanbul’da. Dolayısıyla Kanal İstanbul da yeni kurulan dünyanın lojistik merkezi olarak karşımıza çıkıyor ifadelerini kullandı.

Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği (TDMMB)’nin düzenlediği, “Türkün Zafer Haftası Etkinlikleri, Şehit ve Gazilerimizi Anma Programı ve TDMMB Komisyonları Çalıştayı” Büyük Taarruzun başladığı ve devlet erkanının dua ettiği Namazgah Tepe’de gerçekleştirildi. TDMMB Genel Başkanı ve Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mücahit Demirtaş, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı ve TDMMB Genel Başkan Vekili Ahmet Misbah Demircan, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı ve TDMMB Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Eren, TDMMB Genel Sekreteri İlyas Demirci, Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız, TDMMB Yönetim, Denetim, Danışma Kurulları, Çalışma Komisyonları Başkanları ile Türk Dünyasından öğrenciler katıldığı ve Devlet Resim ve Heykel Müzesi’nde gerçekleştirilen programda konuklar Mehteran ile karşılandı. Daha sonra kahraman Mehmetçiğimizin tayını olan bir öğününü, üzüm hoşafı ile kuru ekmek ikram edildi. Ardından Kültür Bakanlığı Türk Dünyası Müzik Topluluğunun günün anlam ve önemine ilişkin eserlerin seslendirdiği konser ile devam etti. Program, daha sonra TDMMB’nin Genişletilmiş Yönetim Kurulu Toplantısı, TDMMB Çalıştayı, Komisyon başkanlarının katıldığı panel düzenlendi. 

TÜRK DÜNYASI YENİDEN AYAĞA KALKACAK

Panelde konuşan TDMMB Genel Başkanı ve Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mücahit Demirtaş, “Türk Milleti tarih sahnesine çıktığı ilk günden itibaren istiklali kendisine ülkü bilmiş, bu uğurda gerekirse canından geçmiş bir millettir. Bu sebeple, tarihimiz birçok kahramanlık hikayeleri ve zaferlerle doludur” dedi. Ağustos ayının Türklerin tarihinde pek çok zaferler kazandığı bir ay olduğunu ifade eden Demirtaş, “Bugün burada hep birlikte tarihi bir güne şahitlik etmekteyiz. Hiç şüphesiz, Anadolu’nun kapılarını milletimize açan ve bugün 950. yıl dönümünü kutladığımız Malazgirt Zaferi bunların başında gelmektedir. Otlukbeli, Mercidabık ve çaldıran zaferleri de ağustos ayı içerisinde gerçekleşmiştir. Yakın tarihimizin dönüm noktalarından biri olan ve istiklal mücadelemizin en önemli ayaklarını teşkil eden Sakarya Meydan Savaşı ve Büyük Taarruz da bu aydadır. Bütün bu zaferler, başkalarının yaşamayı sevdiğinden daha çok mukaddes değerleri için ölmeyi göze alan kahraman ecdadımızın şanlı tarihimize kazandırdığı zaferlerdir.-Türk Milleti bu şuurla canından aziz bildiği vatanını, devletini, bayrağını, ezanını korumak için toprağa düşmeyi şeref bilmiş, canı pahasına bu değerlere sahip çıkmıştır. Allah Bedir’den 15 Temmuz’a varana kadar tüm şehitlerimize ve gazilerimize rahmet eylesin” diye konuştu. Bedel ödemeden hiçbir zafer kazanılmadığını ifade eden Demirtaş, “Sancılı bir coğrafyadan geçiliyor. İnşallah bu sancıların sonunda Türk Dünyası yeniden ayağa kalkacak ve geleceği yeni zaferlerle donatacaktır. Türk Dünyası Mühendisler Ve Mimarlar Birliği’nin amacı Türk Dünyasındaki kardeşlerimize ulaşmaktır. Yapacağımız çalışmalar Türkistan illerinde hayat bulacaktır” dedi.

LOJİSTİĞİN MERKEZİ KANAL İSTANBUL

“Türk devletinin hasleti mazlumun yanında zalimin karşısındadır. Türk Dünyası toparlanıyor. Daha iyiye gidecek inşallah” diyen TDMMB Genel Başkan Vekili Ahmet Misbah Demircan, ise Kanal İstanbul7un bu konuda önemine dikkat çekti. Demircan, “Selçukludan Osmanlıya ve bugün Türkiye’nin iki dinamiği var. Birincisi uluslararası ticaret, ikincisi de bunun güvenliğini sağlamaktır. Cumhurbaşkanımızın 20 yılda hayata geçirdiği yollar, köprüler aslında Türk dünyasının yeniden ticaret yolları üzerinde birbirine bağlama gayretinin ta kendisidir. Bu doğrultuda Kanal İstanbul, önemlidir. Nasıl Rize’nin çayı, Giresun’un fındığı varsa İstanbul’un da ticareti var. Bugün Türkiye’nin ticaretinin büyük kısmı İstanbul’da. Dolayısıyla Kanal İstanbul da yeni kurulan dünyanın lojistik merkezi olarak karşımıza çıkıyor” diye konuştu.

Program, şehitlerimiz ve gazilerimiz için Türk Dünyasında ve ülkemizde okunan hatimlerin duasıyla son buldu.