TARIM VE ORMAN BAKANI SAYIN PAKDEMİRLİ´Yİ KINIYORUM
Tarım ve Orman Bakanlığı, hiç kimseye tapulu değildir.
Tarih: 30.10.2018 21:11:24/ 649okunma / 1yorum

Tarım ve Orman Bakanı Sayın Bekir Pakdemirli´nin, 300 tırlık et ihalesini soran Fox TV muhabir ve kameramanını toplantıya davet ettikten sonra salondan çıkarması, demokratik zihniyetle bağdaşmamaktadır. Toplumun vergileri ile kurumsal varlığını sürdüren Tarım ve Orman Bakanlığı, hiç kimseye tapulu değildir. Demokrasinin dördüncü kuvveti olan medya, kamuya hizmet çerçevesinde toplumun haber alma hakkını kullanmaktadır.

Yapılan yolsuzluk ve usulsüzlükleri ortaya çıkarak, ekonomik kriz yaşanan bir süreçte heba edilen ve birilerine peşkeş çekilen kamu kaynaklarını göz önüne sürmek medyanın görevidir. Bakan Pakdemirli, bu çerçevede soru soran muhabire, kamuyu aydınlatma adına cevap vermeli, usulsüzlük yapanlar hakkında gereken işlemi yapmalıdır. Bunun yerine önce Bakanlık´a davet edip sonra “akreditasyon” gerekçesiyle Fox TV Muhabirini ve kameramanını toplantıdan çıkarmak hem tutarsız hem nezaketsiz bir tavırdır. Gazeteci her koşulda soru sorma hakkına sahiptir.

Tarım ve Orman Bakanı Sayın Bekir Pakdemirli´yi söz konusu tutumundan dolayı kınıyor, kendisini basın mensuplarına hak ettiği demokratik tutumu ve saygıyı göstermeye çağırıyorum.

 

Dr. İlhami Özcan AYGUN
CHP Tekirdağ Milletvekili

 
Kaynak: Haber Merkezi

Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Mehmet Portakal
4.11.2018 14:05:08
İLHAMİ Bey, doğru yoldasınız, işinizi yapınız, Mesleğinizi ve bilginizi gösteriniz, gelecekteki TARIM Bakanınımız olduğunuzu unutmayınız, TRAKYA sizlerle gurur duyacaktır, bu gerçeği görünüz. Saygılar,
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.2964
EURO
6.0072