1

Tüketici Fiyat Endeksi, Haziran 2020

2

Başkan Öztekin Gezi Evi' ne Misafir Oldu

3

Tekirdağ'ın Çehresi Büyükşehir Belediyesinin Hizmetleriyle Güzelleşiyor

4

Başkan Albayrak Kapaklı’da Muhtarlarla Bir Araya geldi

5

Kesimoğlu, Pazarcı Esnafını Ziyaret Etti

6

Gönül Elçileri kırsal mahallelerde vatandaşın derdini dinliyor

7

GÜLE GÜLE EFENDİLER?! ANCAK,  HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ.

SON DAKİKA

TARİH VAKFI 2 YENİ KİTABI PİYASAYA SUNDU

Tarih Vakfı´nın iki yeni kitabı Çekirgeleri Kürtler ve Devlet: Erken Cumhuriyet Dönemine Yeniden Bakmak ve İntibah İbret İntikam: Balkan Savaşı´nda Osmanlı Propaganda Kitapları kitapseverlerle buluşuyor.

Tarih Vakfı´ndan iki yeni kitap

Tarih Vakfı´nın iki yeni kitabı Çekirgeleri Kürtler ve Devlet: Erken Cumhuriyet Dönemine Yeniden Bakmak ve İntibah İbret İntikam: Balkan Savaşı´nda Osmanlı Propaganda Kitapları kitapseverlerle buluşuyor. 

Nevcihan Özbilge tarafından kaleme alınan Çekirgeler, Kürtler ve Devlet: Erken Cumhuriyet Dönemine Yeniden Bakmak, merkeziyetçi ulus-devlet yapılarının atmosferinde gelişen bakış açılarının dışına çıkarak Kürtlere ve coğrafyaya ?çevre tarihi? çerçevesinden bakıyor.İnceleme; mevcut sosyal bilim araştırmalarının pek çoğunun Erken Cumhuriyet Dönemi´ne ilişkin Türkiye toplumsal, siyasal, kültürel ve ekonomik yaşamını, çoğu zaman doğayı hesaba katmayan yaklaşımlarca ele aldığı gözleminden yola çıkıyor. Erken Cumhuriyet Dönemi Türkiye tarih yazımına ?çevre tarihi? çerçevesinden bir müdahalede bulunmayı önüne koyuyor.

180 sayfa olan kitabın fiyatı 22,50 TL.

https://tarihvakfi.org.tr/kitap/cekirgeler-kurtler-ve-devlet/377

Cengiz Yolcu´nun çalışması İntibah İbret İntikam: Balkan Savaşı´nda Osmanlı Propaganda Kitapları, Balkan Savaşlarıyla iç/dış kamuoyuna yönelik gerçekleştirilen savaş propagandasını, Yunan ve Bulgar propaganda faaliyetleriyle karşılaştırmalı olarak ele alıyor.Balkan Savaşı sırasında yayımlanmış görsel ve basılı malzemeler -bilhassa bu faaliyet çerçevesinde kaleme alınmış olan Âlâm-i İslâm: Rumeli Mezalimi ve Bulgar Vahşetleri ile Kırmızı Siyah Kitâb, 1328 Fecâyii başlıklı üç kitap- aracılığıyla yapılmaya teşebbüs edilen Osmanlı savaş propagandası, karşı saftaki Bulgar ve Yunan propaganda malzemeleriyle mukayese edilerek tartışılıyor.

194 sayfa olan kitabın fiyatı 26,25 TL.

https://tarihvakfi.org.tr/kitap/intibah-ibret-intikam/376

 


Haber Kaynak : Fatih Erge