ŞENTOP TEKİRDAĞ TSO´ YU ZİYARET ETTİ
Tarihimize bakarsak Tekirdağ, TBMM´de bakan düzeyinde en son 2002´de temsil edilmişti. Bugün, Cumhuriyetin kuruluşundan bu yana Türk Siyasi tarihinde ilk kez Tekirdağ, TBMM Başkanı düzeyinde Sn. Başkanımız ile temsil edilmiş oluyor.
Tarih: 4.3.2019 23:33:27/ 158okunma / 0yorum

TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop Tekirdağ TSO´yu Ziyaret Etti

Tekirdağ Milletvekili olan ve geçtiğimiz hafta TBMM Meclis Başkanlığına seçilen Prof. Dr. Mustafa Şentop onuruna, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay ile Tekirdağ Ticaret Borsası Başkanı Osman Sarı ev sahipliğinde gerçekleşen yemeğe TBMM Meclis Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel, Çiğdem Koncagül, Faik Öztrak, İlhami Özcan Aygun, Candan Yüceer, Enez Kaplan, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, İlin A Protokol İsimleri, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Müdürleri, Eski Dönem Tekirdağ Milletvekilleri, Sivil Toplum Kuruluşları, Esnaf Odaları ve Meslek Örgütlerinin Temsilcileri, Tekirdağ Oda/Borsa Yönetim Kurulu ve Meclis Başkanları ile Siyasi Partilerin İl Başkanları katılım sağladı.

Açılış konuşmalarını yapan Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, “Türkiye Büyük Millet Meclisi´nin Çok Değerli Başkanı, Sayın Valim, Değerli Milletvekillerimiz,  Değerli Belediye Başkanlarımız, Kıymetli Protokol, İl Başkanlarımız,  Kıymetli Oda-Borsa Başkanlarımız, Meslek Kuruluşlarının Değerli Başkanları, Sizleri TOBB Yönetim Kurulu ve Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu adına saygıyla selamlıyorum.

Bugün hep birlikte burada olmamızın çok özel bir sebebi var.  Tekirdağ´ımızın gururu Sn. Prof. Dr. Mustafa Şentop´un Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı olması vesilesiyle bir aradayız.  Sn. Başkanımız bugüne kadar, Anayasa Uzlaşma Komisyonu üyeliği, Anayasa Komisyonu Başkanlığı gibi birçok görevi en iyi şekilde yaptı.  Biz Tekirdağlılar olarak Sn. Başkanımızın başarılarıyla hep gurur duyduk, mutlu olduk.

Tarihimize bakarsak Tekirdağ, TBMM´de bakan düzeyinde en son 2002´de temsil edilmişti.  Bugün, Cumhuriyetin kuruluşundan bu yana Türk Siyasi tarihinde ilk kez Tekirdağ,  TBMM Başkanı düzeyinde Sn. Başkanımız ile temsil edilmiş oluyor. Sn. Başkanımızın bu göreve gelmesi biz Tekirdağlılar için gurur vesilesi olmuştur.  TBMM Başkanlığı döneminde kendisine yürekten başarılar diliyoruz ve bu görevi en iyi şekilde yürüteceğine inancımız tamdır. TBMM Başkanımız Sn. Prof. Dr. Mustafa Şentop, hukukçu kimliği yanında, anayasa çalışmaları ve Tekirdağ´ın meseleleri konusunda bizlerden hiçbir zaman uzak kalmadı.

Bu zamana kadar Tekirdağ ile ilgili her türlü konuya sahip çıktı.  Her sıkıntımızın çözümü için aktif bir rol üstlendi.  Tekirdağ´ın bir ve beraber hareket etmesine hep özen gösterdi.  Bugün burada bu tablo işte bu birlik ve beraberliğin en somut göstergesidir.

Bugün burada Valimiz, Milletvekillerimiz, Belediye Başkanlarımız, Protokol Üyelerimiz, İl Başkanlarımız, Tekirdağ, Çerkezköy, Çorlu, Hayrabolu, Malkara Oda ve Borsa Başkanları, Esnaf Odaları, Ziraat Odası, Esnaf ve Kefalet Taşıyıcılar Koop., SMMMO Odası ve Süt Birliği olarak yani; kamu-özel sektör temsilcileri olarak bir aradayız.

Sn. TBMM Başkanımızın liderliğinde bu birlik ve beraberliğimizi yürüttüğümüz sürece Tekirdağ gücüne güç katmaya, Türkiye ekonomisinin sürükleyici gücü olmaya devam edecektir.  Bu vesileyle sözlerime son verirken bu özel ana tanıklık eden ve katılan herkese çok teşekkür ediyorum. Tekirdağ´ın öz evladı TBMM Başkanı Sn. Prof. Dr. Mustafa Şentop´a tekrar başarılar diliyorum. Allah her zaman yar ve yardımcısı olsun, ayağına taş değdirmesin.”

Konuşmaların ardından TBMM Meclis Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop´ a Tekirdağ TSO Başkanı Cengiz Günay ve Tekirdağ TB Başkanı Osman Sarı tarafından günün anısına hediye takdim edildi.

 

Kaynak: Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: TEKİRDAĞ ŞENTOP ZİYARET ETTİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114