Trakya Birlikte Yeni Başkan: Şafak Kırbiç

Birliğimiz yönetim kurulunda yeni görev dağılımı yapıldı

Güneş Gürseler - Marmara Musilaj Araştırması

Söz konusu çalışma ayağına MAREM çalışma ekibinin yansıra NKÜ, MÜ. HÜ, YTÜ, Trabzon Su Ürünleri Merkez Araştırma Enstitüsü, Türkiye Kimya Derneği üyesi olan bilim insanları ve bağımsız su ürünleri mühendisleri ekibi katılmışlardır

Türk ile Rum arasında fark kalmadı

Devlet madalyasından Atatürk’ü söken Türk, Ders kitabından Atatürk’ü yırtan Rum

Tekirdağ TSO ve Stara Zagora TSO arasında işbirliği ve kardeş oda protokolü imzalandı

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu; Bulgaristan- Stara Zagora Ticaret ve Sanayi Odası’nın daveti üzerine gittiği Bulgaristan Ekonomi Forumu ziyaretinde Stara Zagora TSO ile işbirliği ve kardeş oda protokolü imzaladı.

Başkan Yüksel bağbozumu etkinliğine katıldı

Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Tekirdağ Bağcılık Araştırma Enstitüsü tarafından düzenlenen bağbozumu etkinliğine katıldı.

ÖZBEKİSTAN BUHARA BİR TARİKAT

ALTIN ADAMIN İZİNDE (ESİK/KAZAKİSTAN)

DES OTEL hijyen ödülü aldı

Başkan Öztekin Gezi Evi' ne Misafir Oldu

Yunan ekonomisi alarm veriyor1

Başkan Yüksel Selvi Ağca Kızılay Anaokulu açılış törenine katıldı

2

SGK' dan Yapılandırma Çağrısı

3

Altıntaş, Rektör' ü ziyaret etti.

4

Marmaraereğlisi' nde 12.5 Km.lik Beton Yol Hizmete Girdi

5

Tekirdağ İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğin Ziyaret

6

Rumeli İskelesi ödüle layık görüldü

7

6 Bin Metrekare Beton Kaldırım Yapılıyor

SON YÜKLENENLER

Şarköylüler Halkbank Şubesi İçin Malkara Yollarında!..

İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili ve TBMM Katip Üyesi Enez KAPLAN, Şarköy ilçesinde Halkbank şubesinin bulunmaması ile ilgili olarak Hazine ve Maliye Bakanı’na yazılı soru önergesi verdi.

Tekirdağ’ın ilçelerini ziyaretleri sırasında Şarköy’de Halkbank şubesinin bulunmadığını belirten KAPLAN, ilçede yaşayan esnafların kredilerini Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifleri aracılığı ile zorunlu olarak Halkbank’tan çekmek durumunda kaldıklarını fakat Şarköy’de Halkbank şubesi olmadığı için her işlem için 45 km. mesafede bulunan Malkara’daki şubeye gitmek zorunda kaldıklarını ifade eden KAPLAN, bu durumun esnaflarımızı sıkıntıya soktuğunu belirtti.

Şarköy’e Gelen ve Burada Yaşayan Hemşerilerim Mağdur!..

Milletvekili KAPLAN,

“Şarköy ilçemizin nüfusu 30 bin civarındadır. Yaz aylarında yazlıkçıların ve turistlerin gelmesiyle birlikte bu sayının 200 bine yaklaştığı görülmektedir. İlçeye dışardan gelen vatandaşlar da Halkbank şubesinin bulunmamasının sıkıntılarını yaşamaktadırlar. Ayrıca geçen yıl pandemi nedeniyle gerçekleşen seyahat yasakları nedeniyle vatandaşlarımız ilçeden ayrılamamış ve Halkbank şubesi ile ilgili işlemlerini yapamamışlar, bu durum mağduriyetlere ve sıkıntılara yol açmıştır” dedi.

 Şarköy’de Halkbank Şubesi Neden YOK!..

Enez KAPLAN, Hazine ve Maliye Bakanı’na Halkbank şubesinin Şarköy’de neden bulunmadığını, ayrıca kamu bankaları olan Ziraat Bankası ve Vakıfbank’ın, Tekirdağ’ın hangi ilçelerinde, kaç tane şubelerinin bulunduğunu, söz konusu kamu bankalarının ilçelerde şubelerinin bulunmaması durumunda, bu eksikliğin giderilmesi için çalışmalar olacak mı diye sordu.