SAADET VE UZLAŞMA SİYASETİ
Saadet Partisi Heyeti Çorlu Sakatlar Derneğini ziyaret etti.
Tarih: 29.11.2018 23:48:07/ 1804okunma / 0yorum

Saadet Partisi Heyeti Çorlu Sakatlar Derneğini ziyaret etti. Yaklaşmakta olan 3 aralık engelliler günü, el sanatları kursu ve engelsiz yaşam merkezi konusunda fikir alışverişlerinde bulunulan ziyarette Saadet Partisi il Başkan Yardımcısı Murat Vakitçi;

imtihan dünyasında eksik ve fazlalıklarımızla hayata küsmeden ,vazgeçmeden mücadeleye devam edeceğiz. Sorunları elbirlik tesbit edip, yine elbirlik çözeceğiz.

Milli Görüş-Saadet Partisi, 81 milyonluk ülkemizin bütün insanlarını “kardeş ve komşu” sayan bir inanışa sahiptir. Ayrıştırmayı değil birleştirmeyi esas alır. Siyasette kullandığı dil “sevgi ve şefkat” dilidir. Saadet Partisi “akla” önem verir. Küçük parçalardan biri olmaya değil, birliğe ve büyük bütün olmaya koşar. Ülkenin meselelerinin elbirliği ile çözülebileceğine inanır. Ayıplayan değil, kucaklayan olmaya gayret eder.

; Saadet Partisi, savunduğu “uzlaşma siyasetidir. Yaşanılan olaylar da Saadet Partisi´ni haklı çıkarmaktadır. Avrupa ülkeleri, aralarındaki sınırları kaldırıp “Avrupa Birliği” adı altında bütün güçlerini birleştirmektedir. Bunun için Saadet Partisi Müslüman ülkelerin da aralarında ittifak ederek “İslam Birliği´ni” kurmaları gerektiğini savunur. Bunun ilk adımı olarak Erbakan Hocamız D-8´leri kurmuştur. Yaşanan “ekonomik krizler” de Saadet Partisi´ni haklı çıkartmaktadır. Müslümanların kalkınması, sömürü ve kapitalizmin zulüm çarklarından kurtuluşu, ancak “adil bir ekonomik düzen” kurmaları ile mümkündür. Müslüman ülkelerin üreten, sanayileşen, güçlenerek kalkınan, madenlerini kendisi işleyen ülkeler olması, Saadet Partisi´nin önemli hedeflerinden birisidir. Bizi misafir ettiğiniz ve değerli katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz. Dedi

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Çorlu Sakatlar Derneği Başkanı Canan Yurtseven. Biz de müşahede ettiğiniz gibi mücadeleden vazgeçmiyoruz. Hayatın her alanında yer almak istiyoruz. Ve bunun için her geçen gün kendimizi geliştiriyoruz. Bizi yalnız bırakmadığınız için teşekkür ediyoruz. Dedi.

 

 
Kaynak: Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: SAADET UZLAŞMA SİYASETİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.7096
EURO
6.3359