PARA KAZANMA YOLU AÇILDI
Süleymanpaşalılar geri dönüşüm ile para kazanacak
Tarih: 19.3.2019 20:43:56/ 825okunma / 0yorum

Millet İttifakı Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Ekrem Eşkinat, birkaç ay önce başlattığı Çevreci Mutlukart Projesinin tüm şehri kapsayacak şekilde genişletileceğini müjdeledi.

Cumhuriyet Halk Partisi ve İyi Parti´nin Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Ekrem Eşkinat Çevreci Mutlu Kart Projesi´nin tüm şehri kapsayacak şekilde büyütüleceğini açıkladı.

“BİRİKEN PUANLAR ANLAŞMALI MARKETLERDE VE MUTLUKENT ÇAY BAHÇELERİNDE HARCANABİLECEK”

“Hem geleceğimizi hem de halkımızın bütçesini düşünmemiz gerekiyor” diyerek açıklamalarda bulunan Ekrem Eşkinat; “Gelecek nesillere daha temiz ve sağlıklı bir çevre bırakmak, ekonomiye katkı sağlamak için başlattığımız projede atık toplama araçlarına cam, metal, plastik ve kâğıt gibi geri dönüştürülebilir atıklar teslim edilebilecek. Araçlardaki personel, atıkların ölçüm işlemlerini yaparak çevreci mutlu kartlara puanları yükleyecek. Biriken puanlar ise anlaşmalı marketlerde ve Mutlukent Çay Bahçelerinde harcanabilecek.” dedi.

“KÂĞIT, PLASTİK, METAL, CAM GİBİ AMBALAJ ATIKLARI EKMEĞE, SÜTE, PEYNİRE YA DA ÇOCUKLARIMIZ İÇİN ÇİKOLATAYA DÖNÜŞECEK”

“Çöpünü Doya Doya Harca Süleymanpaşa” sloganıyla duyurulan projenin adım adım tüm mahallelere yayılacağını ifade eden Millet İttifakı Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Ekrem Eşkinat, “Gelecek nesillere daha temiz ve sağlıklı bir çevre bırakmak, ekonomiye katkı sağlamak için yeni bir çevre projesine başladık. Çöplerimizin içindeki geri dönüşebilecek malzemeleri ayrı biriktirerek ülke ve aile bütçesine katkı sağlayabileceğimiz bu proje ile hem doğa hem de biz kazanıyoruz. Başka bir deyişle çöpe atmadığımız kâğıt, plastik, metal, cam gibi ambalaj atıkları ekmeğe, süte, peynire ya da çocuklarımız için çikolataya dönüşecek. Vatandaşlarımız çöplerini doya doya harcayabilecekler. Tüm mahallelerimizi adım adım projeye katarak devam edeceğiz.” diye konuştu.

ÇEVRECİ MURLU KART PROJESİ NEDİR?

Çevreci Mutlu Kart projesi, geri dönüştürülebilir atıkların kaynağında ayrıştırılmasını ve atıklarını belirtilen yerlere teslim edenlerin Çevreci Mutlu Kart ile puan kazanarak anlaşmalı noktalarda alışveriş yapabilmelerini sağlayan bir sistemi içeriyor. Her evin hanımının adına düzenlenen ve tamamen ücretsiz olarak adreslere teslim edilen Çevreci Mutlu Kartlar sayesinde evinde atıklarını ayrıştırarak geri dönüştüren aileler, kazandıkları puanlarla anlaşmalı marketlerden ve Mutlukent çay bahçelerinden alışveriş yapabiliyorlar. Her bir geri dönüştürülebilir atık, kilogram üzerinden farklı puanlar kazandırırken, 100 Mutlu Puan 1 Türk Lirası olarak harcanabiliyor.

Kaynak: Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: PARA KAZANMA YOLU AÇILDI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.8417
EURO
6.4405