ÖRNEK BİR CEZALANDIRMA YÖNTEMİ
Vatandaşa hileli mal satan pazarcının tezgahı kapatıldı
Tarih: 22.2.2019 22:37:43/ 3783okunma / 0yorum

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, semt pazarlarında gerçekleştirdiği denetimlerde hileli mal sattığını tespit ettiği pazarcının tezgahını kapattı.

Semt pazarlarında gün boyunca denetimler gerçekleştiren Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, pazar yerinde hileli mal satan pazar esnafına 5957 Sayılı Kanun ve Pazar Yerleri Hakkında Yönetmelik gereği tezgah açmama cezası verdi.

CEZA GEREKÇESİ PANKART İLE VATANDAŞLARA DUYURULDU

Yapılan denetimlerde hileli mal satan pazar esnafına 1 hafta süre ile tezgah açmama cezası verirken Zabıta ekipleri tezgah açılan yere bir pankart asarak ceza nedenini vatandaşlara duyurdu.

UYGULAMA VATANDAŞLARIN TAKDİRİNİ TOPLADI

Demir bariyerler ile çevrilen alanda asılan pankartta “Burada satış yapan esnaf vatandaşa kötü davrandığı ve hileli satış yaptığı için tezgahı Zabıta Müdürlüğünce kapatılmıştır.” yazısı dikkatleri çekerken Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğünün uygulaması vatandaşların takdirini topladı.

DENETİMLER DEVAM EDECEK

Konu hakkında Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan açıklamada; tartı cihazlarının görünür yerde olmasının önemli olduğu ve denetimlerin devam edeceği belirtilirken yapılacak gram eksiltme işlemlerinde kontroller sayesinde tespit edildiği, vatandaşlara uygunsuz davranan pazar esnafına da 5957 Sayılı Kanun ve Pazar Yerleri Hakkında Yönetmelik gereği işlem yapmaya devam edileceği ifade edildi.

 

Kaynak: Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: ÖRNEK CEZALANDIRMA YÖNTEMİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
6.1023
EURO
6.5922