1

Limon ihracatında ön izin şartı kaldırıldı

2

Domates Üretiminde Türkiye Rekoru

3

Süleymanpaşa’da büyük Korona virüs denetimi

4

Çekirdeksiz Sultani Üzüm ihracat yolcusu

5

Koku sorununu Meclise taşıdı

6

 HIZIR GİBİ İŞ ADAMI

7

Konteynerler Yıkanıyor ve Dezenfekte Ediliyor

SON DAKİKA

?MÜZİĞİN RUHUNA ÇOK İNANDIK ÇOK ÇALIŞTIK?

Alternatif Sahne´de DİP ile Alternatif Rock Gecesi

Alternatif Sahne markasıyla düzenlendiği çeşitli etkinliklerle ses getirmeye devam eden Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Edirne´de doğan, her geçen gün ününe ün katan DİP Grubunu Ahmet Erensoy Gençlik Merkezi´nde öğrencilerle buluşturdu.

3 SAATLİK PERFORMANSLARI İLE MÜZİĞE DOYURDU

Alternatif Rock türünde müzik yapan DİP Grubu; vokalde Sercan Erdinç, elektrogitarlarda Eyüp Demirci ve Ozan Yurdakul, bass gitarda Oğuz Dolma ve davulda Hakan Obut´un 3 saatlik performansları ile öğrencileri adeta müziğe doyurdu.

Birbirinden ünlü eserlerin yanı sıra İnsana Kalan ve En Baştan adlı bestelerini de müzikseverler için seslendiren ekip gecenin sonunda alkışlar eşliğinde sahneden indi.

?MÜZİĞİN RUHUNA ÇOK İNANDIK ÇOK ÇALIŞTIK?

Konser sonrasında grup adına açıklamalarda bulunan solist Sercan Erdinç grubun kuruluş aşamasını paylaşırken; ?Müziğe 4 yıl önce Edirne´de kurduğumuz grubumuz ile başladık. İlk sahne deneyimlerimizi de Edirne´de yaşadık. Müziğin ruhuna çok inandık, çok çalıştık. Son 2 yıl içinde sesimizi biraz daha fazla duyurup Edirne Fest ve Trakya Fest gibi on binlerce müzikseverin katıldığı festivallerde sahne aldık. Şimdi de Trakya´nın dört bir yanında ve İstanbul´da müzikseverler ile sık sık buluşuyoruz.? dedi.

?İYİ İNSANLARI İYİ MÜZİKLE TANIŞTIRIP MÜZİKLE YAŞAMAK VE YAŞATMAK AMACINDAYIZ?

Müzikteki gelecek planları ile sözlerine devam eden Erdinç; ?Sahneyi seviyoruz. Amacımız Edirne´den başladığımız yolda müziğimizi tüm Türkiye´ye duyurmak. Hemen ünlü olalım çabucak zirveye koşalım değil amacımız. Kendi stüdyomuzu kurduk. Kendi şarkılarımızı yapıp, kendi bestelerimizi oluşturmaya başladık. Yaptığımız müziği sevecek insanlarla paylaşmak istiyoruz. İyi insanları iyi müzikle tanıştırıp müzikle yaşamak ve yaşatmak amacındayız.? İfadelerini kullandı.

?TEKİRDAĞ MÜZİĞE SAYGI DUYULAN BİR ŞEHİR?

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen konser ve Tekirdağ hakkında açıklamaları ile sözlerini noktalayan DİP Grubu solisti Sercan Erdinç; ?İşte aslında bizim tüm amacımız bugünkü gibi bir ortamda, bugünkü gibi muhteşem bir müziksever kitlesiyle harika zaman geçirmek. Tekirdağ müziğe saygı duyulan bir şehir... En kısa zamanda Alternatif Sahne´de bu güzel geceyi tekrarlamak isteriz. Böyle güzel bir şehirde bize bu güzel geceyi yaşatan herkese çok teşekkür ederiz.? açıklamasında bulundu.