MURATLI YÜZME HAVUZUNA KAVUŞTU
15 ay gibi kısa bir sürede 6 milyon 167 bin TL maliyete inşa edildi
Tarih: 23.7.2019 00:34:23/ 285okunma / 0yorum

MURATLI YÜZME HAVUZUNA KAVUŞTU

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak bir sözünü daha yerine getirirken belediyenin ilk döneminde ekilen tohumlar tomurcuk vermeye başlaması halk arasında sevinç uyandırdı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından projelendirilen Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzunun açılışı geçtiğimiz günlerde gerçekjleştirildi. 

Halkın yoğun ilgi gösterdiği açılışa; Faik Öztrak, İlhami Özcan Aygun, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İçöz, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fatih Ünsal, daire başkanları, Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe ve çok sayıda vatandaş katıldı.

SOSYAL BELEDİYECİLİK ANLAYIŞIYLA ÇALIŞIYORUZ

Yarı Olimpik havuzun açılışında konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak;

"Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak tüm çalışmalarımızı sosyal belediyecilik anlayışı kapsamında gerçekleştiriyoruz. Bugün faaliyete geçen Muratlı Yüzme Havuzu da bu anlayış ile vatandaşlarımızın hizmetine sunduğumuz tesislerimizden biridir. Ben, ilk hizmet döneminde Muratlı´ya yaptığım ziyaretlerden birinde kamyon kasasını havuz haline getiren ve orada yüzen çocuklarımız ile karşılaşmıştım. Bu karşılaşmada kendilerine Muratlı´ya bu konudaki tüm ihtiyaçları karşılayacak bir havuz yaptıracağımıza dair söz verdik. İşte bugün, burada o sözümüzü yerine getiriyor ve çocuklarımızı yüzme havuzumuz ile buluşturuyoruz. Çünkü biliyoruz ki; çocuklarımız bizim geleceğimizdir. Onlar için atılan her tohum ileride spor, sanat ve bilim alanında başarılı nesiller olarak geri dönecektir. Biz, dün olduğu gibi bugün de sporun ve sporcunun yanında olmaya devam edeceğiz. Burası vatandaşlarımızın hem spor yapacağı hem de sosyalleşeceği bir tesis olacak. Çocuklarımız burada yüzme eğitimi alabilecek. İlk hizmet dönemimizde Muratlı´da birçok önemli projeleri hayata geçirdik. 2019-2024 döneminde bu projelerimiz artarak devam edecek. Ben, sözlerimiz Muratlı Yüzme Havuzunun tüm vatandaşlarımıza hayırlı olması temennisi ile bitiriyorum"

Dedi.

2017 yılında yapımına başlanan ve 15 ay gibi kısa bir sürede 6 milyon 167 bin TL maliyete inşa edilen tesisin içinde kafeterya, teras, bay - bayan soyunma odaları, duş ve tuvaletler bulunuyor.

Kaynak: Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: MURATLI YÜZME HAVUZUNA KAVUŞTU
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.7712
EURO
6.4158