Muhtarlar Süleymanpaşa Kent Konseyi çalışmalarını yerinde inceledi

Süleymanpaşa Belediyesi ve Kent Konseyi işbirliği ile düzenlenen eğitim çalışmaları kapsamında kadınlar hem yeni hobiler ediniyor hem de ürettikleri farklı ürünlerle aile ekonomilerine katkıda bulunuyorlar.

Küçükbaş Et Tüketiminde Hedef 300 bin ton

Tüdkiyeb Küçükbaş Et Tüketiminde Hedef Büyüttü

SGK İl Müdürü Alan'dan 2021 Yılı Yapılandırma Çağrısı

SGK Tekirdağ İl Müdürü Fatma Derya ALAN; Son başvuru tarihi 31.08.2021 olan yapılandırma Kanunu hakkında açıklamalarda bulunarak, vatandaşlara yapılandırma ile gelen avantaj ve fırsatlardan yararlanma çağrısında bulundu

TRAKYAKA Yönetim Kurulu Avrupa Serbest Bölgesinde Toplandı

Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu 2021 yılı Haziran ayı olağan toplantısını Kırklareli Valisi Osman Bilgin başkanlığında Tekirdağ’ ın Ergene ilçesinde gerçekleştirdi.

İzmir Agro expo Fuarına Gezi Düzenlendi

Veteriner Hekim Ergin DURGUN yaptığı açıklamada; Birlik üyelerine 25-26 Haziran 2021 tarihleri arasında düzenlenen İzmir AGROEXPO 2021 16. Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarına gezi düzenlediklerini belirtti.

ÖZBEKİSTAN BUHARA BİR TARİKAT

ALTIN ADAMIN İZİNDE (ESİK/KAZAKİSTAN)

DES OTEL hijyen ödülü aldı

Başkan Öztekin Gezi Evi' ne Misafir Oldu

Yunan ekonomisi alarm veriyor1

Başkan Yüksel Selvi Ağca Kızılay Anaokulu açılış törenine katıldı

2

SGK' dan Yapılandırma Çağrısı

3

Altıntaş, Rektör' ü ziyaret etti.

4

Marmaraereğlisi' nde 12.5 Km.lik Beton Yol Hizmete Girdi

5

Tekirdağ İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğin Ziyaret

6

Rumeli İskelesi ödüle layık görüldü

7

6 Bin Metrekare Beton Kaldırım Yapılıyor

SON YÜKLENENLER

Muhtarlar Süleymanpaşa Kent Konseyi çalışmalarını yerinde inceledi

Süleymanpaşa Belediyesi ve Kent Konseyi işbirliği ile düzenlenen eğitim çalışmaları kapsamında kadınlar hem yeni hobiler ediniyor hem de ürettikleri farklı ürünlerle aile ekonomilerine katkıda bulunuyorlar.

Süleymanpaşa Kent Konseyi Başkanı Beste Emre Güngör, ilçede görev yapan muhtarları ağırladı. Güngör, muhtarlara Kent Konseyi bünyesinde verilen eğitimler, kadınlara sunulan imkânlar ve üretilen ürünler hakkında bilgilendirmede bulundu. Süleymanpaşalı kadınların Kent Konseyi’nde devam eden faaliyetlerle ilgili bilgilendirilmesinde muhtarlardan destek isteyen Güngör, ücretsiz olarak verilen eğitimlerle yeni hobiler ve gelir imkânı elde eden ev kadınlarının sayısını arttırmayı hedeflediklerini ifade etti.

GÜNGÖR KADIN MUHTARLARA BİLGİ VERDİ

Süleymanpaşa Kent Konseyi binasında gerçekleşen ziyarette Süleymanpaşa’nın kadın muhtarları Topağaç Mahallesi Muhtarı Gülden Türkan, Gündüzlü Mahallesi Muhtarı Fethiye Akkuş, Namık Kemal Mahallesi Muhtarı Şebnem Çalışkan ile Altınova Mahallesi Muhtarı Hüseyin Ülker ve Değirmenaltı Mahallesi Muhtarı Hüseyin Güneş hazır bulundu.

Güngör ziyaret sonrası mahalle muhtarlarını hâlihazırda devam eden Turistik ve Hediyelik Eşya Üretimi projesinin uygulandığı Tekirdağ Hatırası binasını gezdirdi. Çalışkan ve üretken Süleymanpaşalı kadınların ortaya çıkardığı birbirinden güzel ürünleri muhtarlara tanıtan Güngör, daha fazla kadına ulaşarak projeyi ilçe geneline yaymak istediklerini vurguladı.