1

Süleymanpaşa Belediyesi Aşevi açılışı 19 Ağustos’ta

2

Geri dönüşüm bilgilendirmeleri sürüyor

3

58 FİRMA ÇORLU TSO´NUN GURURU OLDU

4

Sivrisinek mücadelesi kesintisiz sürüyor

5

Işıl Yücesoy: Şarkı Söylemek Lazım, diyor

6

SEYRELTİLMİŞ DEĞİL SIKIŞTIRILMIŞ EĞİTİM

7

TBB' nin İlk Toplantısı

SON DAKİKA

MHP Kapaklı İlçe Başkanlığı Bildiri yayımladı

Geçtiğimiz mübârek cuma günü Ayasofya camisinde  hutbede  Atatürk’e lanet okunduğu yalanıyla imal ve inşa edilen kutuplaşma  nedeniyle açıklama yapma gereği duymuş bulunmaktayız.

Bu yapılan kara propaganda Türkiye’yi uçuruma çekmenin zehirli hazırlığıdır. 28 Şubatı hatırlamayanlar, unutanlar öncelikle  bugünlerde yaşanan hadiseleri süzgeçten geçirmeli Türk Milletinin değerleri ile kutuplaşma çıkaranlar ayırt edilmeli beyinlerinden cerahat akan, kendileri Türkiye’de fakat göbekleri dış mihraklara bağlı müptezellere ödün vermemelidir. Hilafet tartışmalarını böylesi nazik bir ortamda kızıştıranlar ise Türkiye Cumhuriyeti’ne büyük bir ihanet içerisindedir. Bilinmelidir ki, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının ilk üç maddesi çok açık ve nettir.

Türkiye Devleti bir Cumhuriyettir.

Türkiye Cumhuriyeti, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk Devletidir.

Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir.

Bu üç maddenin hükümleri değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez.

Atatürk’e, bu topraklarda lanet okuyacak bir hayasız ve hamiyetsiz henüz anasından doğmamıştır.
Atatürk’e hakaret ve hıyanet vatan hainliğidir. Atatürk ile dini, din ile Atatürk’ü karşı karşıya getirmek birilerinin değirmenine su taşımaktır. Kuran anlaşılsın diye Elmalılı Hamdi Yazır’a ilk Kuran Mealini yazdıran, Diyanet İşleri Başkanlığını kuran Rahmetli Atatürk’e haksızlık etmekte kimsenin haddi değildir.

Büyük Türk Milleti; Dini, dili, kimliği ve töresi ile her zaman bir ve bütündür. Altta yağız yer delinmedikçe, üstte mavi gök çökmedikçe Milliyetçi Ülkücü Hareket bu ülkenin teminatıdır. bu böyle bilinmelidir...

Saygılarımla

Çağlar BÜTÜN

MHP Kapaklı İlçe Başkanı


Haber Kaynak : Hasan Erge