MAVRİDİS: “TÜRK – YUNAN DOSTLUĞU ADINA ÇOK ÖNEMLİ BİR GÜN BİZİ BEKLİYOR”
Mavridis ailesi Eski Tekirdağ Fotoğrafları Müzesi açılışı için Tekirdağ´a geldi
Tarih: 2.12.2018 12:50:41/ 252okunma / 0yorum

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 1 Aralık Cumartesi günü açılışı yapılacak Eski Tekirdağ Fotoğrafları Müzesine Tekirdağ´ın eski dönemine ait 1500 fotoğrafını bağışlayan Dimitrios Mavridis ve ailesini misafir etti.

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Tarihi Belediye Binası´nda gerçekleşen ziyarette Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat´ın eşi Belgin Eşkinat ve TURSAB Trakya Başkanı Orhan Çebi de yer alırken Dimitrios Mavridis´e oğulları Alexandros Mavridis ve Nikolaos Dorotheos Mavridis, kız kardeşi Christina Ziouvas ve eşi Spyridon Ziouvas, akrabaları Vasiliki Vousvonis ve Alexandros Vousvonis, rehabilisti Evangelos İatridis ve asistanı Olha Yabonska eşlik etti.

EŞKİNAT: “BU GÜZEL GÜNDE AYNI EVİN ÇOCUKLARI OLARAK BİRLİKTE OLDUĞUMUZ İÇİN ÇOK MUTLUYUM”

Yaklaşık 1 saat süren ziyarette Mavridis´e açılış öncesinde Eski Tekirdağ Fotoğrafları Müzesi hakkında bilgilendirmede bulunan Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat; “Evimizin restorasyonunun ardından içinin müzeye dönüşmesi için gerekli çalışmaları da tamamladık. Şu anda her şey hazır ve yarınki açılışı bekliyor. Bu güzel günde aynı evin çocukları olarak birlikte olduğumuz için çok mutluyum.” dedi.

MAVRİDİS: “TÜRK – YUNAN DOSTLUĞU ADINA ÇOK ÖNEMLİ BİR GÜN BİZİ BEKLİYOR”

Yapılan çalışmanın Türk-Yunan dostluğuna büyük katkı vereceğine inandığını dile getiren Dimitrios Mavridis; “Henüz müzeyi görme fırsatım olmadı. Yarına açılışta benim için de sürpriz olacak. Türk – Yunan dostluğu adına çok önemli bir gün bizi bekliyor. Ekrem Eşkinat dostluğumuza, komşuluğumuza büyük katkı verecek bir çalışmayı başarıyor. Kendisini tebrik ediyorum” diye konuştu.

Öte yandan Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Mavridis´in 1998 yılında yazdığı Tekirdağ için çok önemli bilgilerin yer aldığı ve Süleymanpaşa Belediyesi tarafından Türkçe´ye çevrilen “İstanbul´dan Tekirdağ´a Çağdaş Yunan Kimliğinin Arayışında” kitabını, Mavridis´in özel koleksiyonundan seçilmiş fotoğraflarla oluşturulan posta kartı serisini, Eski Tekirdağ Fotoğrafları Müzesi hediyeliklerini ve “Basında Mustafa Kemal Atatürk” kitabını hediye etti.

Kaynak: Haber Merkezi

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.2964
EURO
6.0072