MALKARA BELEDİYESİNİN VEFALI DURUŞU
Bizleri aydınlatan, canlarını demokrasiye, Cumhuriyete, özgürlüğe adayan onlarca düşünürümüzü sevgi saygı ve rahmetle anıyoruz.
Tarih: 25.1.2019 00:32:38/ 583okunma / 0yorum

UĞUR MUMCU, ALİ GAFFAR OKKAN TÖRENLE ANILDI

Adalet ve Demokrasi haftası sebebiyle, Cumhuriyetçi Yazar Uğur Mumcu ve vatan sevdalısı Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan 24 Ocak 2019 Perşembe Günü saat 13.00´de düzenlenen törenle anıldılar.

Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen anma programında; Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Cumhuriyet Halk Partisi Malkara İlçe Başkanı Hülya Ertan, Belediye Meclis Üyeleri, Atatürkçü Düşünce Derneği Malkara Şube Başkanı Lerzan Baykal ile Atatürkçü Düşünce Derneği Üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, dernek başkanları, CHP İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, basın mensupları,muhtarlar ve vatandaşlar yer aldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı´nın okunması ile başlayan programda, Atatürkçü Düşünce Derneği Malkara Şube Başkanı Lerzan Baykal günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı.

Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul´da yapmış olduğu konuşmasında;“ Bugün günlerden “KARA ...“ Atatürkçü, Cumhuriyetçi, antiemperyalist, bağımsız Türkiye´den yana, özgürlükçü, insan hakları savunucusu, terör karşıtı, yobazların, hırsızların, vurguncuların, çıkarcıların düşmanı Uğur Mumcu tam 26 yıl önce  24 Ocak 1993´te  Ankara´da evinin önünde gerçekleştirilen suikast sonucu katledilerek aramızdan alındı. Diyarbakır halkı ile iç içe,  teşkilatını ve vatanı canından  çok seven, Türk milletinin gönlünde taht kurmuş Ali Gaffar Okkan görevi başındayken 24 Ocak 2001´te kimliği belirsiz kişiler tarafından Diyarbakır ´da gerçekleştirilen hain saldırı sonucu şehit edildi. Vatansever, aydınlık sevdalısı iki kahraman Türk evladı, karanlık eller tarafından gerçekleştirilen suikast sonucu katledildiler ve aramızdan alındılar. Bizleri aydınlatan, canlarını demokrasiye, Cumhuriyete, özgürlüğe adayan onlarca düşünürümüzü sevgi saygı ve rahmetle anıyoruz.

Uğurlar olsun Uğur Mumcu, uğurlar olsun Ali Gaffar Okkan, ışığınız kalbimizde hiç bir zaman  sönmeyecek.“dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul ve anma töreni programına katılan vatandaşlar Atatürk Anıtı önüne karanfil bıraktılar.

Anma programının ardından Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul ve programa katılanlar günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Kaynak: Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: MALKARA BELEDİYESİNİN VEFALI DURUŞU
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
6.0578
EURO
6.5596