M. EREĞLİ BELEDİYESİ ESNAFI DENETLİYOR
Denetimlerde; etiket, tarife, fiyat ve ürün kontrolüne özen gösterildi.
Tarih: 22.10.2018 22:38:01/ 992okunma / 0yorum

HALK SAĞLIĞI HER ŞEYDEN ÖNEMLİ

Marmaraereğlisi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, halk sağlığını korumak ve kollamak amacıyla ilçe genelinde periyodik aralıklarla gerçekleştirdikleri gıda denetimlerine devam ediyor.

ZABITADAN GIDA DENETİMİ

Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenlenen denetim planına göre; ilçede yer alan market ve süpermarketler denetlendi. Denetimlerde; etiket, tarife, fiyat ve ürün kontrolüne özen gösterildi.

Kurallara uyan işletmelere teşekkür eden ekipler, kurallara uymayan işletmeleri ise uyararak eksikliklerin tamamlanmaması durumunda cezai yaptırım yoluna gidileceğini belirttiler.

Denetimlerde işyeri sahipleri ve çalışanlar da bilgilendirildi. Halk sağlığının her şeyden daha önemli olduğunu ifade eden Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan; “Halk sağlığını korumak ve işyerlerinin daha sağlıklı ortamlarda hizmet vermelerini sağlamak amacıyla Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz yaptıkları denetimlerde eksikleri tespit edilen işyerlerine tebligat vermek suretiyle gerekli uyarılar yapıldı. Market ve süpermarketlerde yapılan denetimlerde etiket, tarife, fiyat ve ürün kontrolüne özen gösterildi.

İlçemiz genelinde yapılan denetimler periyodik olarak devam edecek. “dedi.

Kaynak: Haber Merkezi

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.2964
EURO
6.0072