1

Dezenfeksiyon çalışmaları hız kesmiyor

2

Asyaport Bulgaristan' a Transit Yük Gönderdi

3

Kalorifer Kazanlarına Sıkı Denetim

4

Enez Kaplan' dan Sert Çıkış

5

Sinema Salonları 1 Nisan' a Kadar Kapalı

6

Belediye personeline afet eğitimi verildi

7

 Vergi Haftasında Memurlar da Vergi İndirimi İstiyor

SON YÜKLENENLER

KIRIM TÜRKLERİ DERNEĞİNİN ANNELER MESAJI

Anne demek dünyalar demektir

ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN!

Dünyanın en muhteşem kadını annelerimizdir. Zübeyde Hanımı, Gaspıralı İsmail Beyin Muhterem Eşi Zühre Hanımı rahmetle minnetle anıyorum.

Zühre Hanım zengin bir ailenin kızıydı. İsmail Bey Gaspıralı ile evlendikten sonra attığı her adımda maddi manevi eşine destek vermişti. Türklük ülküsünün baş mimarlarından olan Gaspıralı o sayede milletine büyük hizmetlerde bulundu. Okuma yazma kursları açtı, matbaa kurdu, gazete çıkardı, dünyanın muhtelif yerlerinde konferanlar düzenledi ve Bahçesaray belediye başkanlığını yaptı. 

Zübeyde Hanım da Malum, Atatürk´ ümüzün Annesidir.  Türkiye Cumhuriyeti Devletini kuran Gazi paşa Hazretlerinin muhterem annesidir.

Bu anneler, Türk dünyasının kaderini değiştiren önemli şahsiyetler listesinin en başlarında geliyor. Vatan sevgisini, ana baba sevgisini, askerlik duygusunu bize ilk tattıran annelerimizdir. Çileyi, hüznü, sevinci, derdini anneyle paylaşmayan bu dünyadan tat alamamış demektir. 

Anne demek dünyalar demektir. Bu dünyayı da öteki dünyayı da kazanmak isteyen annelerimize hürmette kusur etmeyecektir. Bu inançla; Devlet, özel yasalarla annelere büyük haklar vermeli, hiç bir konuda onları muhtaç ve ezik bırakmamalıdır.

Hepimizin Anneler Günü Kutlu Olsun.

Kırım Türkleri
Kültür Ve Yardımlaşma derneği
Tekirdağ Şubesi Başkanlığ