KIBRIS GAZİSİ 2 BİN ASKERE ANILARINI ANLATTI
Gaziler Haftası´ nda Askerlere Moral Konuşması Yapıldı
Tarih: 1.10.2018 20:16:39/ 430okunma / 0yorum

Ergene Nüfusuna kayıtlı olan Kıbrıs Gazisi Selçuk Yangır, 66´ıncı Mekanize Piyade Tugay Bölüğü Komutanlığında bulunan askerlere Kıbrıs Barış Harekâtın da yaşadığı dönemi anlattığını belirterek, askerlere moral konuşmasında bulunduğunu söyledi.

Gaziler haftası münasebetiyle 66´ıncı Mekanize Piyade Tugay Bölüğü Komutanlığı Ergene Nüfusuna kayıtlı olan ve Ulaş Mahallesinde oturan Kıbrıs Gazisi Selçuk Yangır´dan Tugay´da bulunan askerlere moral konuşması yapmasını istedi. Kıbrıs Gazisi Yangır Komutanların bu isteğini geri çevirmedi ve Gaziler Hastasında 66´ıncı Mekanize Piyade Tugay Bölüğü Komutanlığında bulunan askerlere moral konuşmasında bulundu.

Tugay içinde bulunan yaklaşık 2.000 askere moral konuşmasında bulunan Kıbrıs Gazisi Selçuk Yangır askerlere 1974 yılında hem hava harekâtı hem de kara harekâtında yer aldığı Kıbrıs savaşlarından bahsetti. 1953 doğumlu olan Kıbrıs Gazisi Selçuk Yangır Kıbrıs savaşı günlerinde zor anlar yaşadıklarını anlatırken konuşmasının sonunda, “Türk milletinin askeri olan Türk Silahlı Kuvvetleri sadece savaşta değil, barışta da bu milletin yanında. Hastaya, yaşlıya, yaralıya kan veren Türk Silahlı Kuvvetleri, doğal afette sivilin yardımına ilk koşan yine Türk Silahlı Kuvvetleri. O yüzden Türk Silahlı Kuvvetleri her zaman halkımızın, milletimizin yanındadır” dediğini belirtti.

Gazi Yangır daha sonra kendisine 66´ıncı Mekanize Piyade Tugay Bölüğü Komutanlığı tarafından teşekkür plaketi takdim edildiğini söylerken,  teşekkür plaketinin ardından Tugay´da ki tören geçişinde askerleri selamladığını belirtti.  Yangır, 66´ıncı Mekanize Piyade Tugay Bölüğü Komutanlığına kendisine bu gururu ve onuru yaşattıkları için teşekkür etti.

Kaynak: Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: KIBRIS GAZİSİ ASKERE ANILARINI ANLATTI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.2964
EURO
6.0072