KENT KONSEYİNDEN BOHEM ÖRGÜ DESTEĞİ
Tekirdağ´da Kadın Girişimci, Yerli Üretim ve Markalaşma değerlerini desteklemek ve farkındalık yaratmak üzere “Bohem Örgüler” sergisi düzenlenecektir.
Tarih: 30.1.2019 23:41:23/ 585okunma / 0yorum

BASIN AÇIKLAMASI

11-14 Şubat 2019 tarihlerinde, Tekirdağ´da Kadın Girişimci, Yerli Üretim ve Markalaşma değerlerini desteklemek ve farkındalık yaratmak üzere “Bohem Örgüler” sergisi düzenlenecektir.

Konu ile ilgili olarak Tekirdağ Kent Konseyi Başkanı Sn. Mehmet Ali Işıkgör:  “Güçlü Kadın, Güçlü Marka Projesi” adı ile Tekirdağ Kent Konseyi tarafından başlatılan bu projenin ileriye yönelik ekonomik kalkınma hedefleri ile örtüşecek şekilde yaygınlaştırılması öngörülmektedir. Şehrimiz ve ilçelerinde potansiyel olarak birçok kadın girişimci bulunmakta ve kendi çabaları ile üretime ve ekonomiye katkıda bulunurken, artık bu proje sayesinde markalaşma yolunda da adımlar atıp sürdürülebilir üretim modellerine doğru yeni adımlar atabileceklerdir.” açıklamasında bulunmuştur.

“Özellikle, emek üzerine kurulmuş mikro çaplı üretimin desteklenmesi ve kadın girişimcilerin ticari alanlarda daha da önlerinin açılması adına bu proje ayrı bir önem ifade etmektedir.” diyen Tekirdağ Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Sn. Çiğdem Tarar “Kadının üretkenliğinin ekonomiye kazandırılması ülkemiz için de en önemli hedeflerden biridir” açıklaması ile projenin önemini bir kez daha vurgulamıştır.

“DRT Tasarım´ın projede ilk katılımcı olması ve markalaşma süreçlerini tamamlamış bir üretici olarak ortaya çıkan ürünlerin sergilenerek bu süreçte kazanılan tecrübeleri gelen ziyaretçiler ile paylaşmaktan mutluluk duyacağız”  ortak açıklamasında bulunan Giray Özer (İşletme Sahibi) ve Özlem Özer (Tasarımcı) tüm Tekirdağ halkını sergiye davet ediyor.

 

...Kaynak: Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: KENT KONSEYİN BOHEM ÖRGÜ DESTEĞİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
6.0578
EURO
6.5596