İYİ PARTİ GİDEREK DAHA FAZLA TOPLUMCU OLUYOR
Son yıllarda ülkemiz bilinçli ve kademeli şekilde özünden, milli benliğinden ve ahlaki değerlerinden uzaklaştırılmaktadır.
Tarih: 30.5.2019 07:19:28/ 860okunma / 0yorum

SON ZAMANLARDA GELİŞEN TOPLUMSAL OLAYLAR İLE İLGİLİ 29 MAYIS 2019 TARİHLİ BASIN AÇIKLAMASI

Değerli Basın Mensupları,

Son yıllarda ülkemiz bilinçli ve kademeli şekilde özünden, milli benliğinden ve ahlaki değerlerinden uzaklaştırılmaktadır.

Gün geçmiyor ki gazetelerde ve gerek görsel, gerekse işitsel basın araçlarında toplumu yaralayacak, rencide edecek haberlerle kahrolmayalım.

Kadın bedeni üzerinden, çocuk bedeni üzerinden siyaset, ticaret ve ibadet yapmayı kendine şiar edinmiş vicdanı kara bir güruh tarafından sürekli olarak pompalanan haberler vicdanları sızlatmaktadır.

Günümüzde zorbalık, ahlaksızlık, hırsızlık ve sapıklık olması gerektiği gibi toplum hukuk nezdinde gerekli karşılığı bulamamaktadır. 6 yıl önce basılan ve sapıklığın dibine vurulan Zümrüt apartmanı adlı kitabı bile denetlemeyen sadece şikayete bağlı olarak farkına varan, denetim mekanizması çalışmayan bir ortamda çok fazla bir şey söylemenin bir kıymeti harbiyesi yoktur.

Öyle uzun uzadıya vukufiyeti yüksek sözler söylemeninde bir mantığı yoktur.
Yapılabilecek tek şey farkında olmak farkındalık oluşturmaktır.

Çünkü Yüce Turk Milleti olarak Son yıllarda o kadar iğrenç olaylara şahit olduk ki; bırakın konuşmayı, tartışmayı, okumaya cesaret edemez olduk. Midemizin kaldıramayacağı haberler sarsılır olduk.

Gün geçmiyor ki çocuk tecavüzüne, hayvan tecavüzüne, kadına şiddete toplumsal olarak maruz kalmayalım.

Biraz önce de belirttiğim gibi Türk benliğinden uzaklaştıkça, cezalar caydırıcı olmadıkça bunları yaşamaya devam edeceğiz. Ayrıca Türk yaşam tarzı ile uzaktan yakından alakası olmayan kendi yaşam tarzlarını kültürel asimilasyon şeklinde topluma dikte eden mültecilere dur demedikçe de bu tür can acıtıcı olaylara gark olacağız.

Şimdi sormak istiyorum:  Bilinçli ve sistemli olarak yok edilmeye çalışılan Türk milletini bu durumdan kurtaracak çözüm önerisi nedir? Ondan önce biz duruma nasıl geldik. Hemen söyleyeyim eğitim sistemini bilimden kopardık. Atatürk düşmanlığını dindarlık sanan siyasilerin Tevhidi tedrisat kanuna muhalefeti ile eğitim sistemimizi felç ettik. Ülkenin milli eğitim politikasını mahvettik. En sonunda da milli kimliğimizi, örflerimizi, ananelerimizi ve ahlaki değerlerimizi kaybedip resmen zombileştik. Gelinen nokta da Baro Çocuk Merkezi´nin raporuna göre 2019´un ilk üç ayı 483 çocuk istismara uğramıstır.

Bir zamanlar dünyaya örnek olan Atatürk´ün fikri hür vicdanı hür Turkiye Cumhuriyeti artık tecavüzlerle, kadına şiddetle ve insan hakları ihlalleriyle anılır oldu. Her geçen gün saygınlıgını yitirme aşamasına gelen güzel ülkemizde İnsanların adalete olan inancı bitmiştir. Bazı siyasilerin yaşanan çirkin olaylara verdiği talihsiz açıklamalar siyasilere olan inancı yok etmistir. En son yirmi gündür kayıp olan Ecrin Bebek´in cansız bedeni bulunmuş üstüne 2013 yılından beri 6 yıldır raflarlarda satısa sunulan Zümrüt Apartmanı adlı pedofili ve çocuk cinayetini özendiren pornografik kitabın çirkin satırları vuku bulmuştur. Geçmişe baktığımızda 9-10 yaşlarındaki çocuklara toplu tecavüz edilmiş dönemin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı talihsiz bir açıklama yaparak Türk Milleti´nin sinir ucuna da dokunmuştur. Kadınlara şiddet karşısında saçma sapan açıklamalar yapılıp kadın suçlu bulunulmaya çalışılmıştır. Engelli bir kıza 5 sapkın tecavüz ettikten sonra serbest bırakılmışlardır. Gerekcesi ise; “bağırmadığı için rızası var.” Gercekten bu ülke nereye gidiyor? Akıl almaz olaylar karşısında akıl tutulması yaşayacağımız açıklamalar ve verilmeyen cezalar.

Artık Devlet büyüklerimizden kalıcı çözümler bulup, cezaların caydırıcı olmasını istiyoruz. Eğitim sistemini bilime yakınlaştırıp, Türk yasam tarzına, ahlakına uymayan mültecileri sınırdışı edip temiz toplumun geri geleceğine inanıyoruz... Sarsılmaz Türk Benliğinin yeniden hakim kılınmasını istiyoruz.

Saygılarımla,

Seçkin Boyunağa
İYİ Parti Karşıyaka İlçe Başkanı


Oray KELEŞ
İyi Parti Karşıyaka Basın ve Yayından Sorumlu Başkan Yardımcısı
www.sakinca.com
Kaynak: Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: PARTİ GİDEREK DAHA FAZLA TOPLUMCU OLUYOR
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
6.1023
EURO
6.5922