1

100. Yıl Mahallesi’ne yeni bir sosyal donatı alanı geliyor

2

THK kurban derisi topladı

3

Tüketici Fiyat Endeksi, Temmuz 2020

4

Jet Çözümler Üretiyoruz

5

Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi, Temmuz 2020

6

Hüseyin Anasız Optimed' de

7

TÜKETİCİ FİYAT ENDEKSİ (TÜFE), TEMMUZ 2020

SON DAKİKA

İMAMOĞLU´ NUN İLK CUMA TERCİHİ FATİH CAMİİ OLDU

Vatandaş Kalender: Size oy vermedim ama hayırlı olsun kardeşim

Ekrem İmamoğlu, seçimden sonra ilk 
Cuma namazını Fatih Camii´nde kıldı

Vatandaş Kalender: Size oy vermedim ama hayırlı olsun kardeşim

İBB´nin yeni Başkanı Ekrem İmamoğlu, seçim sonrası ilk Cuma namazını Fatih Camii´nde kıldı. Vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan İmamoğlu, Fatih Sultan Mehmed Han ve Gazi Osman Paşa´nın türbelerini ziyaret ederek, dua etti, 119´ncu ölüm yıldönümü olan Gazi Osman Paşa için helva dağıttı. Nevin Kalender adlı bir vatandaşın, ´´Oyumu size vermedim ama hayırlı olsun kardeşim´´ diyerek, İmamoğlu´nu tebrik etmesi ilginç anların yaşanmasına neden oldu.

FATİH / İSTANBUL 

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cuma namazını Fatih Camii´nde kıldı. İmamoğlu, namaz öncesinde cami avlusunda gördüğü merhum Üzeyir Dönmezer´in yakınlarına başsağlığı diledi. Vatandaşların yoğun ilgisi altında camiye giren İmamoğlu, Cuma namazı çıkışında vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Vatandaşlarla bol bol fotoğraf çektiren İmamoğlu´nun kucağına, 40 günlük Çınar Toraman adlı bebek verildi. Bebeği seven ve uzun ömürler dileyen İmamoğlu, önce Fatih Camii avlusu içerisindeki Gazi Osman Paşa Türbesi´ni ziyaret etti. Burada dua eden İmamoğlu, daha sonra 5 Nisan 1900´de vefat eden Gazi Osman Paşa´nın ölüm yıldönümü nedeniyle kurulan taziye standında vatandaşlara ve gazetecilere helva dağıttı.

Kadınlar Pazarı´nı ziyaret etti

İmamoğlu, lokma dağıtımından sonra Fatih Sultan Mehmed Han Türbesi´ne yöneldi. Bu sırada Nevin Kalender adlı bir vatandaşın, ´´Oyumu size vermedim ama hayırlı olsun kardeşim´´ diyerek, İmamoğlu´nu tebrik etmesi ilginç anların yaşanmasına neden oldu. İmamoğlu, Kalender´e teşekkür etti. Fatih Sultan Mehmed Han Türbesi´nde de duasını eden İmamoğlu, seçim kampanyası döneminde de ziyaret ettiği Kadınlar Pazarı´na geçti.


Haber Kaynak : Fatih Erge