İLHAMİ ÖZCAN AYGUN YENİ BİR SORU ÖNERGESİ VERDİ
Aşağıda belirtilen sorularımın Anayasa´nın 98, TBMM İçtüzüğü´nün 96. ve 99. Maddeleri uyarınca Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez tarafından yanıtlanmasını arz ederim.
Tarih: 18.12.2018 00:06:36/ 1266okunma / 0yorum

 

 

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıda belirtilen sorularımın Anayasa´nın 98, TBMM İçtüzüğü´nün 96. ve 99. Maddeleri uyarınca Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez tarafından yanıtlanmasını arz ederim.  17.07.2018

Dr. İlhami Özcan AYGUN

CHP Tekirdağ Milletvekili

Çerkezköy ile Kapaklı ilçeleri arasında Pınarça Mevkii´nde kurulması planlanan ve bu çerçevede kamulaştırma çalışmaları yürütülen kömürlü termik santralin yapımından teknik nedenlerle vazgeçildiği açıklanmıştır. Bu bağlamda;

1)    Çerkezköy Termik Santrali, Maden Sahası, Düzenli Atık Depolama Sahası, Kırma-Eleme Tesisi ve Kömür Stok Sahası Projesi yapımından hangi teknik nedenlerle vazgeçilmiştir?

2)    Santralin yapımı daha ileri bir tarihe mi ertelenmiştir, yoksa teknik sıkıntıların giderilmesinin ardından yeniden yapımı söz konusu olacak mıdır?

3)    Yöre halkının karşı çıktığı, hayvancılık ve tarıma büyük zarar verecek kömürlü termik santralin yapımından şimdilik vazgeçilmesinin yaklaşan yerel seçimlerle ilgisi var mıdır?

4)    Termik santral projesi, 31 Mart 2019 yerel seçimleri sonrasında yeniden gündeme gelecek midir?

5)    Kömürlü termik santral sahası olarak belirlenen alanın, yeniden tarım ve orman alanına dönüştürülmesi yönünde imar değişikliği yapılacak mıdır?

6)    Santrale ilişkin ÇED raporları iptal edilmiş midir? Çerkezköy, bu termik santral projesinden tümüyle kurtulmuş mudur?

7)    Tekirdağ´da yapımı planlanan başka termik santraller var mıdır?

8)    Trakya Bölgesi´nde yapımı planlanan termik santral projeleri var mıdır?
Kaynak: Haber Merkezi

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
6.0824
EURO
6.5654