İLHAMİ ÖZCAN AYGUN´ DAN CİDDİ UYARI
Çorlu Kapalı Spor Salonu´nda can güvenliği tehlikesi
Tarih: 8.11.2018 22:51:16/ 280okunma / 0yorum

Gençlerimizi spora yönlendirirken canından etmeyelim!

Çorlu Kapalı Spor Salonu´nda can güvenliği tehlikesi

Bakan Kasapoğlu´ndan Bütçe Konuşmasında verdiği sözleri tutmasını bekliyorum!

Çorlu Spor Salonu, bahçesinden iç yapısına kadar öğrenci ve gençlerimizin can güvenliğini ve sağlığını tehdit ediyor!

Bakanı, gençlerimize sahip çıkmaya ve “daha donanımlı kılacağız” yönündeki sözünü tutmaya çağırıyorum

Aygun: Dışarıda kuyu mu çukur olduğu mu belli olmayan bir nokta, kereste ile kapatılmış. Oraya bir çocuğumuzun düşmesi halinde yaşanabilecek dramı düşünmek bile istemiyorum. Klima, iş güvenliğine aykırı bir şekilde duvara takılmış! Ne elektrik bağlantısı kurallara uygun yapılmış, ne de düşmesi halinde yaratabileceği riskler dikkate alınmış! Yer döşemeleri kırık, duvardaki alçılar, boya ve fayanslar yere dökülüyor. Oturma koltukları kırık. Tuvaletler, "Müslümanlıkla" bağdaşmayacak kadar kirli ve bakımsız.

Çorlu Kapalı Spor Salonu, bahçesinden iç donanımına, tuvaletlerinden tribün bölümüne kadar bakımsız ve virane haliyle gençlerimizin ve çocuklarımızın can güvenliğini ve sağlığını tehdit ediyor! CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, “Can güvenliğini hiçe sayan spor salonları ile gençlerimizi spora kazandıramayız. Çorlu Kapalı Spor Salonu, öğrencilerimizin üzerine çökebilir! Bu salon hemen ciddi bir tadilattan geçirilmezse, oluşacak can kaybından ya da yaralanmalardan Bakan´dan başlayarak Tekirdağ Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü´ne kadar tüm yetkili kişiler sorumlu olacaktır. Yarımız olan gençleri spordan soğutuyoruz. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu´nu TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu´nda yaptığı konuşmaya sahip çıkmaya ve gençler için gereken fedakârlığı göstermeye çağırıyorum” dedi.

CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Türkiye´nin en çok vergi veren şehirlerinden biri olan Tekirdağ´ın spor salonlarının döküldüğünü ve gençlerin spordan uzaklaştırmaya başladığını belirtti.

Salon bahçesindeki çukur, can güvenliğini tehdit ediyor!

Aygun, sanayileşmiş bir kentte gençlere reva görülen anlayışa isyan ettiğini belirterek, tamirat gördüğü iddia edilen Çorlu Kapalı Spor Salonu´ndaki büyük sorunları şöyle sıraladı:

“Çorlu Kapalı Spor Salonunun haline görünce, öfke ve isyan duygularım birbirine karıştı! 1 sene önce tamir edilen Çorlu Kapalı Spor Salonu sanki çocuklarımızın can güvenliğini tehdit eden tuzaklarla özel olarak bezenmiş gibiydi. Dışarıda kuyu mu çukur olduğu mu belli olmayan bir nokta, kereste ile kapatılmış. Oraya bir çocuğumuzun düşmesi halinde yaşanabilecek dramı düşünmek bile istemiyorum. Klima, iş güvenliğine aykırı bir şekilde duvara takılmış! Ne elektrik bağlantısı kurallara uygun yapılmış, ne de düşmesi halinde yaratabileceği riskler dikkate alınmış! Yer döşemeleri kırık, duvardaki alçılar, boya ve fayanslar yere dökülüyor. Oturma koltukları kırık. Tuvaletler, "Müslümanlıkla" bağdaşmayacak kadar kirli ve bakımsız. Pisuvar giderlerine pet şişe bağlanmış! Pencerelerden içeri yağmur suları akıyor. Soyunma odaları ve duşluklarda hijyenden eser yok! Isıtma sistemi olmadığı için buz gibi salonda spor yapan ve onları izleyen seyircilere acıyan yok.

Güreş, judo, voleybol, basketbol, karate oynayan çocuklarımızı, bizim çocuklarımızı, Atatürk´ün yücelttiği çocuklarımızı nasıl böyle yok sayarız? Bu çocuklar, yarınımız. Yarınlarını yok sayanların geleceği de olmaz! Yetkilileri derhal göreve çağırıyorum. Bu spor salonu hemen onarılmalı ve çocuklarımızın hak ettiği şartlara kavuşturulmalıdır! İtibar, çocuklarımızın eğitimidir. Eğitimden ve spordan tasarruf olmaz!”

Aygun, Sayıştay Raporu´nda stratejik planlama açısından kusurlu bulunan Gençlik ve Spor Bakanlığı´nın ülke genelindeki virane spor salonları sorununa acilen et atması gerektiğini vurgulayarak “Gençlerimiz, yarınlarımızdır. Sporda başarılı olmak isteyen bir ülke gençlerimizi yıkık binalarda spor yapmaya terk edemez” diye isyan etti.

Aygun, Bakanlığın sporu teşvik ederken, sporcu sağlığını korumaya yönelik çalışmaları takip etmekle yükümlü olduğuna işaret ederek, “0-25 arasındaki 34 milyona sahip bir ülkeyiz. Bu kadar dinamik bir genç nüfusa en iyi hizmeti sunmak zorundayız” dedi.

Bakanı Göreve Çağırıyorum

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu´na TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu´nda “spor tesislerinin bakım, onarım ve modernizasyonu çalışmalarını yaptıkları” sözlerini anımsatan CHP Tekirdağ Vekili Aygun, “Bakan gençleri spora kazandırmak için her türlü fedakârlığa hazır olduğunu söylemiştir. Bu fedakârlığı bekliyorum. Bakan´ı Çorlu Kapalı Spor Salonu´nu çocuklarımızın hak ettiği noktaya getirmeye çağırıyorum” dedi.

 

Kaynak: Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: İLHAMİ ÖZCAN AYGUN CİDDİ UYARI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.2810
EURO
6.0289
Tekirdağ Hava Durumu
Bugün
Parçalı bulutlu
Çarşamba
Fırtına
Perşembe
Bulutlu
Cuma
Bulutlu
10°