Muhtarlar Süleymanpaşa Kent Konseyi çalışmalarını yerinde inceledi

Süleymanpaşa Belediyesi ve Kent Konseyi işbirliği ile düzenlenen eğitim çalışmaları kapsamında kadınlar hem yeni hobiler ediniyor hem de ürettikleri farklı ürünlerle aile ekonomilerine katkıda bulunuyorlar.

Küçükbaş Et Tüketiminde Hedef 300 bin ton

Tüdkiyeb Küçükbaş Et Tüketiminde Hedef Büyüttü

SGK İl Müdürü Alan'dan 2021 Yılı Yapılandırma Çağrısı

SGK Tekirdağ İl Müdürü Fatma Derya ALAN; Son başvuru tarihi 31.08.2021 olan yapılandırma Kanunu hakkında açıklamalarda bulunarak, vatandaşlara yapılandırma ile gelen avantaj ve fırsatlardan yararlanma çağrısında bulundu

TRAKYAKA Yönetim Kurulu Avrupa Serbest Bölgesinde Toplandı

Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu 2021 yılı Haziran ayı olağan toplantısını Kırklareli Valisi Osman Bilgin başkanlığında Tekirdağ’ ın Ergene ilçesinde gerçekleştirdi.

İzmir Agro expo Fuarına Gezi Düzenlendi

Veteriner Hekim Ergin DURGUN yaptığı açıklamada; Birlik üyelerine 25-26 Haziran 2021 tarihleri arasında düzenlenen İzmir AGROEXPO 2021 16. Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarına gezi düzenlediklerini belirtti.

ÖZBEKİSTAN BUHARA BİR TARİKAT

ALTIN ADAMIN İZİNDE (ESİK/KAZAKİSTAN)

DES OTEL hijyen ödülü aldı

Başkan Öztekin Gezi Evi' ne Misafir Oldu

Yunan ekonomisi alarm veriyor1

Başkan Yüksel Selvi Ağca Kızılay Anaokulu açılış törenine katıldı

2

SGK' dan Yapılandırma Çağrısı

3

Altıntaş, Rektör' ü ziyaret etti.

4

Marmaraereğlisi' nde 12.5 Km.lik Beton Yol Hizmete Girdi

5

Tekirdağ İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğin Ziyaret

6

Rumeli İskelesi ödüle layık görüldü

7

6 Bin Metrekare Beton Kaldırım Yapılıyor

SON YÜKLENENLER

Anahtar Kelimeler: İletişimi Minareden Sağlıyorlar

İletişimi Minareden Sağlıyorlar

Tekirdağ’ın Hayrabolu ilçesinde cep telefonun çekmediği için, köylüler cami minaresine çıkıp telefonla konuşuyor. Cep telefon şebekesinin olmadığı köyde yine köylüler, wifi internete bağlanarak aramalarını gerçekleştirebiliyor.

FERHAT AKGÜN

Tekirdağ’ın Hayrabolu ilçesinde cep telefonun çekmediği için, köylüler cami minaresine çıkıp telefonla konuşuyor. Cep telefon şebekesinin olmadığı köyde yine köylüler, wifi üzerinden internete bağlanarak internet üzerinden aramalarını gerçekleştirebiliyor.

Şehir merkezine 45 Hayrabolu ilçesine de 25 kilometre mesafede bulunan ve 400 nüfuslu Emiryakup köyünde cep telefonu şebekesi çekmiyor. Telefonların çekmediği köyde, köylüler çareyi cami minaresine ve yüksek tepelere çıkarak buluyor. Cep telefonu şebekesinin olmadığı köyde yine köylüler evlerine çektirdiği kablolu internetten wifi aracılığı ile haberleşmelerini sağlamaya çalışıyor.

CEP TELEFONU ÇEKMİYOR AMA İNTERNETLERİ VAR

Muhtar Osman Uysal, “Telefonlarımızın çekmemesi bizim için başlı başına bir sorun. Çekmediği için hizmetlerde aksama oluyor. Köyümüzde 400 nüfus yaşıyor. Köyümüzde büyükbaş, küçükbaş hayvancılık yapılıyor. Bunlar yapılırken bunların pazarlanmasında haberleşme sağlanamıyor. Gelip alacak tüccarlar alamıyorlar. Bu telefonlar kurulduğundan beri bizde çekmiyor. Bu da büyük bir sorun. Muhtar olarak hizmetlerimde büyük bir aksama oluyor. Telefon şirketleri televizyon reklamlarında telefonlarının Türkiye’de yüzde 99’unda çektiğini söylüyor. Çekmeyen yüzde birlik bir alan varmış orası da bizim burası zannedersem. Telefonla iletişimimizi çok acil olduğu zaman minareden sağlıyoruz. Trakya’da böyle bir köyün olması enteresan. Evlerimizde wifi kullanıyoruz telefonla görüşmek için” dedi.

Köylü İsmail Ulutaş, “Bizde telefon konusunda mağduruz. Arandığımız zaman ulaşılamıyoruz. Konuşmak için minareye tepeye çıkmak zorunda kalıyoruz. İletişim kurmakta zorlanıyoruz. Bu konuda çok mağduruz” dedi.

Köylü Vehbi Erdoğdu, “Geçenlerde konuşmak için çatıya çıktım. Ayağım kırıldı. İki ay hastanede yatmak zorunda kaldım. Çok mağdur durumdayız” dedi.