GAZETECİLERİN GECESİNE BÜYÜK İLGİ
Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği tarafından düzenlenen dayanışma gecesine yoğun ilgi oldu.
Tarih: 26.9.2019 19:19:21/ 342okunma / 0yorum

Turizm Otelcilik Okulu Uygulama oteli salonunda gerçekleşen geceye Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel, İlhami Özcan Aygun, Çiğden Goncagül, Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Rektör Prof. Dr. Mümin Şahin, ilçe belediye başkanları Özgen Erkiş, Nebi Tepe, Vahap Akay, Ulaş Yurdakul, Alpay Var, Cüneyt Yüksel, Osman İnan, Hikmet Ata, siyasi partilerin il ve ilçe başkanları üst düzey bürokratlar ve çok sayıda davetli katıldı.

KİTAP BAĞIŞI

Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen geceye büyük ilgi vardı. Dernek tarafından ilan edilen “kitap bağış yapın” çağrısına duyarlı olan birçok davetli ise yüzlerce kitap getirdi. Davet saatinde salon tamamen dolarken misafirlerin birçoğu için ek masa hazırlanırken bazıları da geri dönmek zorunda kaldı.

/resimler/2019-9/26/1921039725314.jpg

IŞIKSAL: KISA SÜREDE ÇOK ŞEY BAŞARDIK

Kuruluşunun üzerinden yaklaşın 2 yıl geçen dernek başkanı Necmi Işıksal yaptığı konuşmada ciddi işlerin altına imza attıklarını ve Türkiye´de örnek bir dernek binası ortaya çıkardıklarını söyledi. Işıksal, “Bir süredir derneğimiz faaliyette, son üç ayda arkadaşlarımın da katkıları ile başkanlığa getirildim. O günden itibaren mevcut yerimizi geliştirmek ve kente katkı verebilmek adına ciddi bir çalışma içine girdik. Yönetici arkadaşlarımızla birlikte siyasetinden bürokratına neredeyse herkesi ziyaret ettik. İyi bir dayanışma ile derneğimiz önemli bir merkez haline geldi. Katkı veren herkese çok teşekkür ederim” dedi.

/resimler/2019-9/26/1922405195946.jpg

 

KARACA: ANADOLU BASINI YANIYOR

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca ise yaptığı konuşmada son yıllarda basının ciddi sıkıntılar içinde olduğunu ve kapanan gazetelerin her geçen gün sayısının arttığını ifade etti. Başkan Karaca, “Anadolu basını yanıyor. Bunu her yerde haykırıyoruz. Yılbaşından bu yana kapanan gazete sayısı 70 civarında. Geçen hafta Anadolu basını büyük bir hüsrana uğradı. Ülkenin en büyük Anadolu Gazetesi olan Bursa Olay TV ve Gazetesi kapatma kararı aldı. Bu olay bile moralimizi düşürdü. Bu yıl içerisinde benim gazetemin de dahil olduğu 250 civarında gazete kapanacak ve toplamda 750 gazete olacak. Son yıllarda kapanan gazete sayısı binin üzerinde. Bu süreçte bizde kendimizi yenilememiz gerekiyor. Bizlerde artık babadan kaldı anlayışı ile gazeteciler yapmalıyız. Kopyala yapıştır olayından vazgeçmemiz gerekiyor. Özel haberler üretip kendimizi geliştirmeliyiz. Özellikle icra ilanları ile ilgili. Bunun son anda düzenlenmesi bizleri memnun etti. Konunun takipçisi olacağız. Çünkü gazetelerin gelirlerinin büyük bölümü buradan geliyor” dedi.

/resimler/2019-9/26/1923546759859.jpg

 

YÜKSEL: DESTEĞİMİZ DEVAM EDECEK

Tekirdağ Gazeteciler Cemiyeti´ne katkı veren merkez Süleymanpaşa ilçesi Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel gazetecilerle her zaman birlikte olduklarını ifade ederken şöyle dedi:

“10 yıldır siyasi geçmişi olan bir kardeşinizim. Federasyon başkanımızın birkaç konuya temas etti. Söyledikleri ile aynı fikirdeyim. Bizler kararlarımızın yayımlanması ile alakalı çalışmalar yapıyoruz. Basanımızın yanındayız ve her zaman da yanında olmaya devam edeceğiz. Gazetecilerin işleri gerçekten çok zor. Mesaiye bakmadan çalışmak zorundalar hepsinin farkındayız ve desteğimiz devam edecek” ifadelerini kullandı.

/resimler/2019-9/26/1925072073833.jpg

 

ALBAYRAK: BASIN OLMAZSA OLMAZ

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak davet üzerine geldiği kürsüde yaptığı konuşmada gazetecilerin her zaman yanında olduklarını vurguladı. Başkan Albayrak bu özel gecede kendisi ile zaman zaman karşı karşıya gelen gazetecilere de esprili bir dille yaklaşım gösterirken, kimseyi yalnız bırakmayacağını ve her zaman yanlarında olacağını dile getirdi. Albayrak, “Bu gece hayırlı olsun diyorum. Dernek binasını görenlerden birisiyim. Ciddi işler yaptıklarını gördüm. Bizlerin kendilerine yaptığımız yardımlar kendilerini bizleri eleştirmekten alıkoymasın. Asla ve asla öyle bir anlayışla yardım yapmıyoruz” dedi.

/resimler/2019-9/26/1926043637446.jpg

 

YILDIRIM: BASIN VAZGEÇİLMEZ UNSURDUR

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım basının demokratik bir ülkenin vazgeçilmez bir unsuru olduğunu söyledi. Vali Yıldırım, “Tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan medyanın toplumsal kalkınmanın sağlanmasında etkili olduğunu bilmeliyiz. Gazetecilik çok yönlü bir misyonu ifade etmektedir. Bu misyonu yerine getirmek için her türlü şartlar görevlerini yerine getiren siz gazetecileri mesai saati gözetmeksizin fedakarca çalıştığını hep birlikte görüyoruz. Ülkemizin ve Tekirdağ´ımızın sorununu ihtiyaçlarını ve talepleri ile birlikte bizlerin yapmış olduğu faaliyetleri kamuoyuna aktaran önemli bir görev yaptığınızı biliyoruz. Bu vesile ile her birinize bu önemli görevlerinizde başarılar diliyorum” dedi

/resimler/2019-9/26/1927159732531.jpg

 

DESTEKLEYENLERE TEŞEKKÜR

Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği´nin ilk gününden bu güne destek veren katılımcılara Dernek Başkanı Necmi Işıksal ve Federasyon Başkanı Yıllmaz Karaca tarafından plaket verildi. Yoğun katılımın olduğu gece daha sonra sanatçılar eşliğinde müzik ziyafetine dönüştü.

/resimler/2019-9/26/1928143952535.jpg

 
Kaynak: Haber Merkezi

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.8417
EURO
6.4405