´GAZETECİ DEMEK ALLAH DEMEK DEĞİL LAN´
Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği Başkanı Necmi Işıksal Çerkezköy´de basın mensuplarına yapılan çirkin saldırıyı kınadı.
Tarih: 26.9.2019 19:07:13/ 842okunma / 0yorum

Başkan Işıksal açıklamasında: Silivri/İstanbul Merkezli yaşanan deprem ilimiz merkez ve ilçelerinde de ciddi şekilde hissedilmiştir. En sevindirici olanı ise şu ana kadar can ve mal kaybı ihbarının olmayışıdır. Tüm halkımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum.

Yaşanan afetler neticesinde basın mensuplarımız hemen sahaya iner ve halkı bilgilendirme adına çalışmalar yaparlar. GSM operatörlerinin iflas ettiği bir anda vatandaşlarımızın sağlıklı haber alma şansı sadece mahalli yayınlarla mümkündür.

 Bugün yaşanan deprem sonrasında Çerkezköy´de gazetecilik yapan meslektaşlarımız  Çerkezköy Metin Seçgin Ortaokulu´nda hoş olmayan saldırıya maruz kalarak linç girişimi tehlikesi atlatmışlardır.

Meslektaşımız yaşanan çirkin saldırıyı anbean kayda alarak basın mensuplarının çalışma şartlarının ne kadar zorlu ve riskli olduğunu kamuoyuna aktararak bir gazetecilik başarısı daha göstermiştir.

Kendisini Müdür olarak tanıtan yetkili, çekim yapamazsınız Milli Eğitim´den izin almalısınız demektedir. Kıyamet gününde hala evrak peşinde koşan müdürü tebrik etmek istiyorum (!)

Hele öğretmen mi, veli mi, provakötör mü ne olduğu anlaşılamayan bir şahsın  “GAZETECİ DEMEK ALLAH DEMEK DEĞİL LAN” diyerek gazeteciye karşı sözlü ve fiziki saldırı görüntüleri camiamızda şok etkisi yaratmıştır.

Bu talihsiz saldırı etraftaki sağduyulu güvenlik görevlilerin araya girmesiyle bertaraf edilmiş olması sevindirici olsa da yaşanan hadise oldukça düşündürücüdür.

Okul müdürünün ve öğretmenlerin öğrenciler arasında düzeni sağlamayı bırakıp gazetecilerin görüntü almasını engelleyici tavırlar içerisinde olması provokatörleri cesaretlendirmiş ve meslektaşımıza sözlü ve fiziki saldırı zemini hazırlamıştır. Tekirdağ´ın en büyük Basın STK´sı olan Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği olarak bu duruma sessiz kalmamız söz konusu değildir.

Yapılan bu çirkin eylemi camia olarak kınıyor, Linç girişimine zemin hazırlayan öğretmen ve idarecilerin, saldırı girişiminde bulunan şahsın gerekli idari ve hukuki işlemler ile cezalandırılmasını talep ediyoruz.

Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği mensupları olarak, bu konunun takipçisi olacağımızı kamuoyuna arz ederiz.

 
Kaynak: Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: GAZETECİ DEMEK ALLAH DEMEK DEĞİL
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.9288
EURO
6.5473