FUARA 140 ÜLKE KATILDI
Trakyalı Firmalar MÜSİAD EXPO´da Ürünlerini Tanıttı
Tarih: 27.11.2018 21:20:30/ 234okunma / 0yorum

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) tarafından bu yıl 17´ncisi düzenlenen MÜSİAD EXPO Fuarı İstanbul´un ev sahipliğinde CNR Fuar Merkezi´nde yapıldı. Fuarın açılışına Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Uganda Kamu Hizmetleri Bakanı Wilson Muruli Mukasa, MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, çok sayıda yerli ve yabancı iş insanı, davetliler ve basın mensupları katıldı. 17.MÜSİAD EXPO´nun açılış yemeği de TBMM Başkanı Binali Yıldırım´ın katılımı ile gerçekleştirildi.

Fuar öncesi kısa bir açıklama yapan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, şunlara değindi´´ Bu yıl 17´ncisi düzenlenen MÜSİAD EXPO Fuarı´na Trakya Kalkınma Ajansı olarak Bölgemizdeki firmalar ve genç girişimcilerimizle birlikte katılıyoruz. Çok sayıda yerli ve yabancı iş insanın katılacağı fuar firmalarımıza yeni ortaklıklar, iş bağlantıları ve var olan iş bağlantılarını geliştirme fırsatı sunacak. Bu yıl diğer senelerden farklı olarak özel tasarım stand ile yer alacağımız fuarın Bölgemiz ve ülkemiz açısından hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah firmalarımız verimli bir fuar geçirirler´´

Trakya Kalkınma Ajansı organizasyonu Tekirdağ MÜSİAD desteği ile katılım sağlanan 17.MÜSİAD EXPO´da Trakyalı firmalar dört gün süren fuar boyunca geliştirdikleri ve ürettikleri ürünlerini sergilediler. Firma sahipleri aynı zamanda yeni iş bağlantıları kurarak markalarını tanıtma ve yeni ortaklıklar kurma imkanı da yakaladılar. 7.salonda yer alan Trakya Kalkınma Ajansı standına yerli ve yabancı ziyaretçilerin ilgisi yoğundu. Fuara katılmaktan son derece memnun kalan firma sahipleri Trakya Kalkınma Ajansı´na teşekkürlerini ilettiler.

‘´İş Burada: Meselemiz Türkiye´´ sloganıyla bölgesel, küresel ticaret ve yatırım işbirliklerine ev sahipliği yapan 17.MÜSİAD EXPO´nun kapanışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirildi.

21-24 Kasım tarihlerinde gerçekleşen fuarda 140 farklı ülkeden 400´e yakın alım heyetinin katılımı ile 10.000 üzerinde yüz yüze (B2B) görüşme gerçekleştirildi. Fuarla eş zamanlı olarak yüksek teknoloji üreten kuruluşların ve savunma sanayinin bir araya geldiği 4.High Tech Port, küresel iş dünyasından temsilcilerin makro ekonomi gündemi konuştuğu 22. Uluslararası İş Forumu (IBF) ve geleceğin iş adamları ve sanayicilerini buluşturan 6.Uluslararası Genç İş Adamları Kongresi´ne (UGİK) ev sahipliği yaptı.









Kaynak: Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: FUARA ÜLKE KATILDI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.2964
EURO
6.0072