ENGELLİLER İÇİN ORTAK ÇALIŞMALAR
Tüm engelleri ortadan kaldırmak; engelli vatandaşlarımızın hayatlarını daha da kolaylaştırmak için; tüm kurum ve kuruluşlarımızda çeşitli çalışmalar yapılmaktadır.
Tarih: 26.9.2019 00:30:56/ 746okunma / 0yorum

Engelli vatandaşlarımızın ülkemizde ve şehrimizde yaşamlarını zorlanmadan sürdürmeleri en temel insan hakkıdır. Engelli vatandaşlarımızın ilimizde sorunsuz yaşamaları hiçbirimiz için bir dilek değil; hepimizin asli görevi ve sorumluluğudur. Tüm engelleri ortadan kaldırmak; engelli vatandaşlarımızın hayatlarını daha da kolaylaştırmak için; tüm kurum ve kuruluşlarımızda çeşitli çalışmalar yapılmaktadır.

              Bu çalışmalar kapsamında Tekirdağ Valiliğimiz Koordinasyonunda; Valimiz Sayın Aziz YILDIRIM´ ın teşrifleriyle, toplam on kurumumuzun paydaşı olduğu “Engellilerimize Yönelik Sorunların Koordinasyon Toplantısı” gerçekleştirilmiştir. Açılış ve selamlama konuşmalarını İl Sağlık Müdürümüz Uzm. Dr. Cengiz BECERİR yapmış olup, Sayın Valimiz Aziz YILDIRIM ‘ın konuşmalarının ardından soru-cevap bölümüne geçilmiştir.

Soru cevap masasında, İl Sağlık Müdürlüğümüz, Tekirdağ Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü, Tekirdağ Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Tekirdağ Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR), Tekirdağ Milli Eğitim Müdürlüğü, Tekirdağ Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Tekirdağ İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü, Süleymanpaşa Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Başkanlığı kurum yöneticileri yerlerini almışlardır. Toplantıya katılım gösteren, Süleymanpaşa Engelsiz Yaşam Derneği, Türkiye Sakatlar Derneği Tekirdağ Şubesi, Trakya Engelli Haklarını Koruma ve Geliştirme Derneği, Tekirdağ Otistik Çocukları Koruma Derneği, Tekirdağ Bakıma Muhtaç Yaşlı ve Çocuklara Yardım Derneği, Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV), Marmara Ayyıldız Engelli Hakları Koruma Derneği, Süleymanpaşa Engelliler Kültür Yaşatma ve Farkındalık Derneği yöneticileri ve üyeleri yaşamış oldukları sıkıntılarıyla ilgili çözüm odaklı ve verimli hizmet alabilmeleri amacıyla sorularına cevap almışlardır. Yapılan bu çalışma hepimizin birer engelli adayı olduğu göz önünde bulundurularak, iyi sonuçlar elde edilmesi gayesiyle yapılmıştır. Yaşama ve yaşatma gayesiyle “Engelleri hep birlikte aşalım.”
      
Kaynak: Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: ENGELLİLER İÇİN ORTAK ÇALIŞMALAR
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.9191
EURO
6.5680