ENEZ KAPLAN, TEKİRDAĞ´ DA SAĞLIK KONUSUNA EL ATTI
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca´ya Tekirdağ´daki doktor ve hemşire açığını soruldu
Tarih: 26.12.2018 18:45:27/ 1042okunma / 0yorum

İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan mecliste verdiği soru önergesinde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca´ya Tekirdağ´daki doktor ve hemşire açığını sordu.

İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan, meclisteki performansı ile göz dolduruyor. Tekirdağ´daki sorun ve sıkıntıları ilk fırsatta meclise taşıyan Kaplan, Tekirdağ ile ilgili gelişmeleri de yakından takip ediyor. Termik santrallerle ilgili ısrarlı tutumu takdir gören Kaplan şimdi ise Sağlık Bakanı Fahrettin Koca´ya yazılı olarak cevaplandırılması için Tekirdağ´daki doktor ve hemşire sıkıntısını sordu.

Kaplan soru önergesinde,  “Ülkemizde devlet, özel ve üniversite hastanelerinde kaç adet yabancı sağlık çalışanı vardır? Bunların görevleri nelerdir? Bakanlığınıza bağlı hastanelerde lisans, ön lisans ve lise mezunu olarak çalışan kaç hemşire vardır? Bakanlığınızın sağlık personeli ihtiyacı var mıdır? Var ise bunlar uzmanlık alanlarına göre hangi branşlardır? İhtiyacın karşılanması için ne gibi çalışmalar yapmaktasınız? Tekirdağ il ve ilçelerinde uzmanlık alanlarına göre görev yapan sağlık çalışanı (doktor ve hemşire) sayısı kaçtır? İlçelere dağılımı nasıldır? Tekirdağ ilimizde kaç hastane ve sağlık ocağı vardır? Buralarda doktor ve hemşire açığı var mıdır? Var ise bu açığı kapatmak için çalışmalarınız nedir? Hemşirelik eğitimi almış lise mezunu hemşirelerin istihdamları ile ilgili bir çalışmanız var mıdır? Var ise nasıl bir çalışma yapacaksınız?” dedi.
Kaynak: Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: TEKİRDAĞ ENEZ KAPLAN SAĞLIK KONUSUNA ATTI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
6.0824
EURO
6.5654