EGE KARATE LİGİNE 700 SPORCU 40 HAKEM KATILACAK
Geleceğin karatecileri Ege Ligi´nden çıkacak
Tarih: 25.12.2018 17:36:43/ 2996okunma / 0yorum

Geleceğin karatecilerini yetiştirmeyi amaçlayarak kurulan İller Arası Ege Karate Ligi´nin ilk ayağı hafta sonu Manisa´nın Salihli ilçesinde yapılacak. Tarihte ilk paranın basıldığı Sart Mahallesi´nin bağlı olduğu Salihli´de Lidya Sardes İller Arası Ege Karate Ligi adı altında düzenlenecek müsabakalara en az 700 sporcu ve 40 hakem katılacak.

Karate Federasyonu´nun destek verdiği bölgesel liglere bir yenisi daha eklendi. Karate sporunun daha geniş kitlelere duyurulması ve en önemlisi de geleceğin karatecilerinin daha iyi yetişmesi için ‘İller Arası Ege Karate Ligi´ kuruldu. İlk ayağı bu hafta sonu Manisa´nın Salihli ilçesinde düzenlenecek turnuvanın sonraki etapları Uşak, Muğla ve Aydın illerinde yapılacak. Dört ayaklı turnuvada başarılı olan sporcular İzmir´de final maçına çıkacak. İller Arası Ege Karate Ligi´nde ilk 4´e kalan sporcular İstanbul ve Trabzon liglerinin katıldığı Karate Biz´de finale çıkacak.

İller Arası Ege Karate Ligi, Türkiye Karate Federasyonu Uşak İl Temsilcisi Dinçer Güngör, Muğla İl Temsilcisi Mustafa Kıvrak ve Karate Milli Takımı Antrenörü Bilal Gültekin´in öncülüğünde kuruldu.

Karate Milli Takım Antrenörü Gültekin, Ankara, Bursa, Balıkesir, İzmir, Aydın, Muğla, Denizli ve Uşak´ta faaliyet gösteren Karate spor kulüpleri temsilcilerinin katılımı ile bir toplantı gerçekleştirdiklerini ve bunun sonucunda da İller Arası Ege Karate Ligi´ni kurduklarını söyledi. İller Arası Ege Karate Ligi´nin Merkez Hakem Kurulu Başkanlığına uluslararası karate Hakemi Erdal Kurç, Organizasyon Kurulu Başkanlığına Denizli Bölgesi´nden Erdoğan Balık´ın getirildiğini belirten Antrenör Gültekin, “29-30 Aralık tarihlerinde düzenleyeceğimiz müsabakaların ilk etabını tarihte ilk paranın basıldığı yer olan ‘Lidya Sardes´ adı altında düzenleyeceğiz. İller Arası Ege Karate Ligi´nin başına Lidya Sardes koymamızı Salihli Kaymakamımız Levent Kılıç Bey istedi. Biz de kendilerini kırmadık” dedi.

700 SPORCU 40 HAKEM

İller Arası Ege Karate Ligi´nin 4 etaptan oluşacağını turnuvalara en az 700 ve 40 hakemin katılacağını açıklayan Bilal Gültekin, turnuvanın sporcuların maç eksiğini de gidereceğinin altını çizdi. İller Arası Ege Karate Ligi´nde başarılı olan sporcuların İstanbul´daki İstanbul ve Trabzon liglerinde başarı olan sporcuların katılımıyla Karate Biz´de Türkiye final müsabakalarına katılacağını kaydeden Gültekin, geleceğin karatecilerinin bu ligden çıkacağını iddia etti. Sporun diğer branşlarında olduğu gibi karatede de sporcu ne kadar maç yaparsa tecrübesinin o kadar arttığına dikkat çeken Gültekin, “Turnuva havasında geçecek Ege Ligi, aynı zamanda düzenlendiği şehirlere de katma değer sağlayacak. Her zaman yanımızda olan ve Ege Ligi´nin hayata geçmesinde büyük destekleri olan Manisa Gençlik Spor İl Müdürü Yunus Öztürk´e de teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: KARATE LİGİNE SPORCU HAKEM KATILACAK
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114