1

Tüketici Fiyat Endeksi, Temmuz 2020

2

Jet Çözümler Üretiyoruz

3

Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi, Temmuz 2020

4

Hüseyin Anasız Optimed' de

5

TÜKETİCİ FİYAT ENDEKSİ (TÜFE), TEMMUZ 2020

6

4 günde 4 sahne

7

Anız yakmak toprağın verimini yakmaktır

SON DAKİKA

Anahtar Kelimeler: . Sadık Ahmet Anıldı

Dr. Sadık Ahmet Anıldı

Dr. Sadık Ahmet 25. ölüm yıldönümünde kabri başındaki program Kuran-ı Kerim, sela ve dua ile başladı.

Gümülcine, 25/07/2020, Dostluk Eşitlik Barış Partisinin kurucusu ve ilk Genel Başkanı, Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığının unutulmaz Lideri ve Önderi Dr. Sadık Ahmet, 24 Temmuz Cuma günü Covid-19 salgını nedeniyle kısıtlı bir şekilde kabri başında ve ardından Diamond restoranındaki törenle anıldı.

Dr. Sadık Ahmet 25. ölüm yıldönümünde kabri başındaki program Kuran-ı Kerim, sela ve dua ile başladı. Günün anlam ve önemi adına rahmetli liderimiz Dr. Sadık Ahmet’in eşi Sn. Işık Sadık Ahmet kabri başında bir konuşma gerçekleştirdi. Kabri başındaki anma törenine Anavatan Türkiye Cumhuriyetini temsilen T.C. Atina Büyükelçisi Sn. Burak Özügergin Dr. Sadık Ahmet’in kabrine bir çelenk bıraktı.
Kabri başındaki anma töreninin ardından Diamond restoranında Dr. Sadık Ahmet anısına hazırlanan, konuşmaların yapıldığı, Anavatan Türkiye Cumhuriyeti ve dört bir yandan gelen yazılı ve görsel mesajların okunduğu törene intikal edildi. DEB Partisi Gençlik Kolları Başkanı Burak Adil'in sunucu olduğu tören yine Covid-19 önlemleri ve tedbirleri doğrultusunda kısıtlı sayıda katılımcı ile gerçekleşti. Törene Türkiye Cumhuriyetini temsilen T.C. Atina Büyükelçisi sayın Burak Özügergin, T.C. Gümülcine Başkonsolosu Sayın Murat Ömeroğlu, T.C. Gümülcine Muavin Konsolosu İbrahim Sakli, DEB Partisi Genel Başkanı Sn. Çiğdem Asafoğlu, Rahmetli liderimizin eşi Sn. Işık Sadık Ahmet, oğlu Sn. Levent Sadık Ahmet, kızı Sn. Funda Sadık Ahmet, Gümülcine Seçilmiş Müftüsü ve Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı Sn. İbrahim Şerif, İskeçe Seçilmiş Müftüsü Sn. Ahmet Mete, BTTADK Üyeleri, Belediye Başkanları, Kurum ve Kuruluş Başkanları, DEB Partisi Kurucu Üyeleri, Basın Mensupları, DEB Partisi Yöneticileri, MYK Üyeleri, DEB Partisi AP adayları katılım gösterdiler.

Açılış, Dr. Sadık Ahmet’in kısa bir hayat hikayesi sinevizyonu ile başladı. Ardından T.C. Atina Büyükelçisi Sayın Burak Özügergin, T.C. Cuhmurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın günün anlam ve önemi adına göndermiş olduğu yazılı mesajını aktardı. T.C. Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan Dr. Sadık Ahmetin son nefesine kadar mücadele ederek Batı Trakya Türkleri’nde ve Anavatan Türkiye Cumhuriyeti’nde taht kurduğunu, Batı Trakya Türk Azınlığı geleceğine daha rahat bakabiliyorsa bunun Sadık Ahmet sayesinde olduğunu vurguladı.

Konuşma DEB Partisi Genel Başkanı Çiğdem Asafoğlu ile devam etti. DEB Partisi Genel Başkanı Çiğdem Asafoğlu tüm katılımcılara törene katılımlarından dolayı teşekkür etti. Genel Başkan rahmetli liderimiz Dr. Sadık Ahmet’i rahmetle anarak, mekânının cennet olmasını diledi.
Rahmetli liderimiz Dr. Sadık Ahmet’in Batı Trakya Türklerinin en zor yıllarında kurtarıcısı olduğunu, cesaret verdiğini, Lozan’dan doğan hakların iadesi konusunda uluslararası kamuoyunu harekete geçirdiğini vurguladı. Dr. Sadık Ahmet’in kutsal mirası DEB Partisi’nin Genel Başkanı olmaktan büyük bir onur ve gurur duyduğunu belirterek onun yolunda taviz vermeden ilerleyeceğini ve bu davadan vazgeçmeyeceğini vurguladı. Son olarak Rahmetli liderimizin 24 Temmuz 1995 yılında can verdiği çalınan arabası hakkında girişimlerini sürdürdüklerini ve bunun peşini bırakmayacağını dile getirdi. Sözlerine son verirken Batı Trakya Azınlığının Türk olduğunu ve Türk kalacağının da altını çizdi.

Ardından Dr. Sadık Ahmet’in eşi ve DEB Partisi Onursal Başkanı Sn Işık Sadık Ahmet konuşma yaparak rahmetli liderimizin verdiği mücadelenin hiç bitmeyeceğini dile getirdi ve T.C. Cunhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın, 1995 yılında Dr. Sadık Ahmet’in vefatı için gönderdiği taziye mesajı anısını katılımcılarla paylaştı.

Daha sonra Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve Gümülcine Seçilmiş Müftüsü Sn. İbrahim Şerif söz alarak Dr. Sadık Ahmet’in hiç bir zaman unutulmayacağının altını çizdi ve Dr. Sadık Ahmet’le yaşadıkları anılarını paylaştı.
Kapanış konuşmasını T.C. Atina Büyükelçisi Sn. Burak Özügergin gerçekleştirdi. T.C. Atina Büyükelçisi Sn. Burak Özügergin; Dr. Sadık Ahmet’in mücadelesinin önemini, verdiği mücadelenin değerini, cesaretinin altını çizerek katılımcılara teşekkürlerini sundu.

Konuşmaların ardından Anavatan Türkiye Cumhuriyeti ve dört bir yandan gelen yazılı ve görsel mesajların aktarılmasına geçildi. Törende T.B.M.M. Başkanı Sn. Mustafa Şentop, T.C. Kültür Ve Turizm Bakanı Sn. Mehmet Nuri Ersoy,
T.C. Altyapı ve Ulaştırma Bakanı Sn. Adil Karaismailoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sn. Kemal Kılıçdaroğlu, İyi Parti Genel Başkanı Sn. Meral Akşener, Saadet Partisi Genel Başkanı Sn. Temel Karamollaoğlu, Demokrat Partisi Genel Başkanı Sn. Gültekin Uysal, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Sn. Mustafa Destici, Makedonya Türk Demokratik Partisi Genel Başkanı Sn. Beycan İlyas, Avrupa Hür İttifakı (EFA) Başkanı Sn. Lorena Lopez, Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanı Sn. Abdullah Eren, ABTTF Başkanı Sn. Halit Habipoğlu, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sn. Erhan Tabakoğlu, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Sn. Necmettin Hüseyin, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Başkanı Sn. Dr Ali Eminlatif, Rodop Milletvekili, Türk Dünyası Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı Sn. Halit Kanak, Türk Ocakları Kars Şube Başkanı Doç. Dr. Sn Mithat Durmuş, Türk Ocakları Aydın Şube Başkanı Sn. Dr. Eyüp Duran, Kayseri Pancar Ekiciler Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Hüseyin Akay, Kayseri Şeker Fabrikası iç denetim Başkanı Sn. Selen Boz, Sn. Muhammet Usta, Sn. Tan Doğan Muzır ve liderimizin arkadaşı Sn. Murat Can Angün’ün günün anlam ve önemini vurgulayan mesajları okundu.

DEB Partisi olarak tüm katılımcılara, yazılı ve görsel mesajlarını gönderen değerli şahsiyetlere gönülden teşekkür eder, böylelikle rahmetli liderimiz Dr. Sadık Ahmet’i vefatının 25. Yılında bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz. Bu yıl pandemi sürecinden dolayı kısıtlı bir şekilde gerçekleşen anma etkinliğimizin gelecek yıllarda yine binlerce Dr. Sadık Ahmet sevenleri tarafından gerçekleşmesini Cenab-ı Allah’tan temenni ederiz.  DEB Partisi


Haber Kaynak : Hasan Erge