DOKSAN YIL SONRA 1928´ E MERHABA DEDİK!
-Projenin toplam maliyeti KDV dâhil 25 Milyon 600 bin liradır.
Tarih: 23.7.2019 01:17:33/ 883okunma / 0yorum

DOKSAN YIL SONRA 1928´ E MERHABA DEDİK!

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Albayrak Tekirdağ halkı için hayallerinden birini daha gerçekleştirdi. Açılan yeni meydan ile bir taraftan Süleymanpaşa´nın otopark ihtiyacı giderilirken vatandaşlara da büyük ve modern bir meydan kazandırıldı.

Hükümet Caddesi önünde düzenlenen programa; Tekirdağ Vali Yardımcısı Tayyar Şaşmaz, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Kaymakam Aslan Yurt, İl Jandarma Komutanı Şahin Karakaş, İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, NKÜ Rektörü Mümin Şahin, Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Belediye Genel Sekreteri Fatih Ünsal, TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İçöz, STK Temsilcileri ve yanı sıra çok sayıda vatandaşın katıldığı görüldü.

OTOPARK 220 ARAÇ KAPASİTESİNE SAHİP

Katlı otopark hakkında detaylı bilgiler Büyükşehir Belediyesi Etüt ve Projeler Dairesi Başkanı Bülent Doğan tarafından verilen bilgi özeti şöyledir:

-Proje yürütülmesi esnasında toplam 10 adet taşınmaz kamulaştırıldı, 9 adet bina yıkıldı.

-Proje, 220 araçlık hazırlandı.

-Güvenlik açısından araç giriş çıkışları tek noktadan yapılması uygun bulundu. Meydan üstüne çıkan 3 adet asansör ve merdiven çıkışı yangın yönetmeliğine uygun olarak yapıldı.

-Engelli vatandaşlar dikkate alındı.

-Projenin toplam maliyeti KDV dâhil 25 Milyon 600 bin liradır.

-9.900 metrekarelik parsel alana inşa edildi.

-4 araçlık oto yıkama alanı, ibadethane, 2 asansör, 3 yangın merdiveni, teknik birimler, süs havuzu ve şehir balkonu olarak tabir edilen amfi mevcuttur.

-Alana 35 ağaç, 1000 adet de çalı türü bitki dikilmiştir.

 OTOPARK İHTİYACI KARŞILANACAK

Katlı otoparkın fonksiyonu hakkında konuşan Kadir Albayrak, “Bugün itibariyle Süleymanpaşa ilçemiz otopark ihtiyacını karşılayacak Katlı Yeraltı Otoparkı ile modern ve estetik bir meydana kavuştu. Göreve geldikten sonra Süleymanpaşa ilçemize, büyük dünya kentlerinde olduğu gibi modern ve estetik bir meydan kazandırmak amacıyla gerekli çalışmaları yapmaya başladık. Depreme dayanıksız olan ve kullanım ömrünü dolduran Eski Hizmet Binamızın yıkımını gerçekleştirdik. Binanın civarındaki ağaçları iş makineleriyle 19. Fırka Anıtının bulunduğu park alanına naklettik. Sonrasında hafriyat çalışmaları yapıldı ve Katlı Yeraltı Otoparkımız inşa edildi. En nihayetinde peyzaj mimarisinin güzel bir örneği olan çevre düzenleme çalışması gerçekleştirildi. Toplam üç kattan oluşan, 7.408 metrekare, 220 araç kapasiteli Katlı Yeraltı Otoparkımız ilçe merkezindeki otopark ihtiyacını karşılayacaktır. Bununla beraber halkımız, kent kimliğiyle uyumlu, kültür varlıklarının daha fazla ön plana çıkarıldığı, modern ve estetik bir meydana kavuştu” dedi.

BÜYÜK DEĞİŞİME TANIKLIK EDİYORUZ

Başkan Kadir Albayrak ayrıca böyle bir hizmeti gerçekleştirmekten dolayı mutlu olduklarını da belirterek, “Süleymanpaşa Meydan Düzenleme Projemiz bununla sınırlı değil. Geçtiğimiz yıllarda Bedesten civarında başlattığımız çevre düzenleme çalışmalarımız, Süleymanpaşa Katlı Yeraltı ve Meydan Düzenleme Projemizin tamamlanmasıyla büyük bir ilerleme kat etmiş oldu. Buna ek olarak Süleymanpaşa Merdiven Park projemizde devam ediyor. Şu an bulunduğumuz Meydan ve sahil arasında bulunan merdivenleri, Merdiven Park Projemiz kapsamında yine modern bir mimari anlayışıyla yeniden düzenliyoruz. Bu projemiz de tamamlandığında gerek Tekirdağlılar gerek kentimize şehir dışından gelen vatandaşlarımız kültür varlıkları ile modern mimari unsurlarının uyumlu bir bütün oluşturduğu bir alanda sosyalleşme ve keyifli bir ortamda vakit geçirme imkânı bulacak. Önümüzdeki süreçte Süleymanpaşa Meydanını daha da büyüteceğiz ve tüm bu çalışmaların sonucunda kentimizin çehresi değişmiş olacak. Bugün burada Tekirdağ´daki büyük değişimin önemli bir aşamasına tanıklık ediyoruz” Dedi.

Katlı Yeraltı Otoparkı ve Meydan Düzenlenmesinin açılışı protokol üyeleri tarafından gerçekleştirilen kurdele kesimi ile son buldu.

Kaynak: Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: DOKSAN SONRA 1928 MERHABA DEDİK
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.7704
EURO
6.3641