1

Saray' ın Çatısı Saray'a Hakaret Oldu

2

Tekirdağ İmsakiye

3

Vali Yıldırım'dan Ramazan Ayı Kutlaması

4

Her gün Canlı Mukabele Yayını

5

Tekirdağ Ülkü Ocaklarından anlamlı ziyaret

6

Tekirdağ'da yemeğin adresi Hürriyet Mahallesi oluyor

7

Araç kullananların başına mutlaka gelir, numarayı kaydedin.

SON YÜKLENENLER

Çok Amaçlı Spor Sahası törenle hizmete açıldı

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hayata geçirilen 28 spor tesisi projesi kapsamında, Hüseyin Pehlivan İlkokulu bahçesinde inşa edilen çok amaçlı spor sahası, düzenlenen törenle hizmete girdi.

100. Yıl Mahallesi’nde bulunan Hüseyin Pehlivan İlkokulu bahçesinde gerçekleştirilen açılış törenine; Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in yanı sıra, Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kaya, Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlhan Koçer, bürokrasi ve siyasi parti temsilcileri, mahalle muhtarları, Hüseyin Pehlivan İlkokulu öğretmenleri, öğrencileri ve velileri ile basın mensupları da ilgi gösterdi.

Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı ile başlayan açılış töreni, protokol konuşmaları ile devam etti. Hüseyin Pehlivan İlkokulu Müdürü Adil Eren, okullarına yapılan değerli yatırım için Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’e emeği geçen herkese teşekkür etti.

KOÇER TEŞEKKÜR ETTİ

Eren’in ardından kürsüye gelen Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlhan Koçer de spor yatırımlarının önemine dikkat çekerek bu tesislerin kazandırılmasına katkı yapan Süleymanpaşa Belediyesine teşekkür etti. Koçer, son dönemde Süleymanpaşa’da spor yatırımlarının görülmemiş derecede arttığını ifade ederek bundan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

YÜKSEL: “2021 GENÇLERİMİZİN YILI OLACAK”

Daha sonra Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel konuşmasını gerçekleştirdi. Yüksel, 23 aydır görevde olduklarını ifade ederek, “Bu süre zarfında, bizlere güvenerek bu görevi almamızı isteyen hemşehrilerimizin güvenine layık olmak için durmaksızın çalıştık, çalışmaya devam ediyoruz. Hamdolsun ki Haziran’ın 15’ine kadar her hafta iki açılış gerçekleştirecek olan bir belediye olarak karşınızdayız. Bugün burada açılışını yapacağımız spor sahası, 28 spor yatırımımızdan sadece biri. Çok büyük spor tesisi projelerimizi sırasıyla hayata geçireceğiz. Bunlardan biri 15 bin öğrencinin çok sayıda branşta spor eğitiminin yanında kültürel etkinliklerle kendini geliştirebileceği Ata Tepe Spor Kompleksi olacak. Gençlerimizi spora yöneltecek altyapıyı hazırlıyoruz. Bizim çocukluğumuzda pek imkân yoktu ama yeni nesle bunu yaşatmayacağız. Gençlerimiz hayal ettiği spor dalında kendini geliştirebilecek. Bu açıdan 2021 yılı gençlerimizin yılı olacak, diyebilirim. Hüseyin Pehlivan İlkokulumuza daha önce bodrum katta kapalı bir spor alanı kazandırmıştık. Boyası, bakımı, zemininin minderlerine kadar çocuklarımızın sporla iç içe olabileceği bir alanı yapmıştık. Şimdi de bu çok amaçlı spor sahamızı öğrencilerimizin istifadesine teslim ediyoruz. Hayırlı ve uğurlu olsun, gençlerimiz güle güle kullansın,” diye konuştu. Konuşmasının ardından Hüseyin Pehlivan İlkokulu Aile Birliği tarafından Yüksel’e teşekkür plaketi takdim edildi.

KAYA: “GENÇLERE YATIRIM EN ÖNEMLİ YATIRIMDIR”

Son olarak kürsüye gelen Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kaya da konuşmasında, “Biz idarecilerin sorumluluk alanlarımızda iki çok önemli görevi vardır. Biri eğitim, diğeri üretim. Bu iki konuda fark yaratacak, önayak olacak çalışmalar yapmaya gayret ederiz. Okul eğitimimiz malum salgın tedbirlerimiz nedeniyle kısmen yüz yüze, kısmen uzaktan eğitim şeklinde yürütülmek zorunda kalıyor. Ancak eğitim sadece okuldaki eğitim değildir. Spor eğitimi, kültürel beceriler kazandıran eğitimler de bunun olmazsa olmazı. Bu açıdan Süleymanpaşa Belediyesi gibi spora ve gençlere ciddi yatırımlar yapan bir kurumla çalıştığım için kendimi de şanslı sayıyorum. Belediye Başkanımıza huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum,” açıklamasında bulundu.

PROTOKOL ÜYELERİ ÇOCUKLARLA BASKETBOL OYNADI

Konuşmaların ardından spor tesisinin kurdelesi kesilerek açılış töreni tamamlandı. Açılış töreni sonrası Başkan Yüksel ve protokol üyeleri, tamamen Süleymanpaşa Belediyesi imkânları ile yapılan spor sahasında öğrencilerle birlikte basketbol oynadılar.