CENGİZ GÜNAY ÇOK ÖNEMLİ BİR PROTOKOLE İMZA ATTI
Tekirdağ TSO ile Baltık-Karadeniz Ekonomik Forumu arasında işbirliği anlaşması imzalandı
Tarih: 27.8.2019 20:02:46/ 636okunma / 0yorum

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası ile Baltık-Karadeniz Ekonomik Forumu arasında protokol imzalanarak işbirliği memorandumu yürürlüğe girmiş oldu. Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası´nı temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Günay ile Baltık-Karadeniz Ekonomik Forumu´nu temsilen de Yönetim Kurulu Başkan Vekili Vladimir Makuha imzaları atarken Tekirdağ TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cemil Koçaş ve Baltık-Karadeniz Ekonomik Forumu Proje Müdürü Ahmet Annayev de hazır bulundular.

Yapılan anlaşmayla; taraflar müşterek girişimler yapılmasının teşvik edilmesi, ticaretin yoğunlaştırılması, malların taşınması için en uygun lojistik modellerin hazırlanması ve uygulanması alanındaki uluslararası programların uygulanmasında mevcut tecrübelerin etkin bir şekilde kullanılması için jeopolitik ve ekonomik eğilimleri göz önüne alarak işbirliği yapacaklardır. Söz konusu memorandumun amacı, Baltık Denizi ve Karadeniz Havzaları özellikle Kherson bölgesi, Tekirdağ, Gdynia ve Klaipeda arasındaki mevcut işbirliği verimliliğini arttırmayı ve yeni işbirliği modellerini geliştirmektir.

Gerçekleşen imza töreni sonrasında açıklamada bulunan Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, yapılan anlaşmanın Tekirdağ TSO üyelerine, bölgemiz ve ülkemiz ekonomisine hayırlı olmasını dileyerek,

“Tekirdağ TSO olarak üyelerimizin dünya ile rekabette avantajlı tarafta olmaları için gerekli adımları atmaya devam edeceğiz, bugün imzalamış olduğumuz memorandum bunun en somut göstergesidir. Ukrayna´dan gelerek bizleri ziyaret eden misafirlerimize de destek ve işbirlikleri için teşekkür ediyorum. Tekirdağ, ekonomik ve ticari anlamda sahip olduğu enstrümanlarla özellikle son birkaç yıldır ön planda yer alıyor, şehrin iş dünyası temsilcileri olarak bizim de görevimiz potansiyelin hayata geçmesi noktasında elimizden gelenin fazlasını yapmak, yapabilmek. Ümit ediyorum ki yapmış olduğumuz anlaşmanın ileriki zamanlarda üyelerimize, şehrimize ve ülkemize önemli yansımaları olacaktır. Söz konusu anlaşmanın her iki taraf için de hayırlı, uğurlu olmasını diliyor, selam ve saygılar sunuyorum.”

Dedi.

Kaynak: Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: CENGİZ GÜNAY ÖNEMLİ PROTOKOLE İMZA ATTI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
6.1023
EURO
6.5922