1

100. Yıl Mahallesi’ne yeni bir sosyal donatı alanı geliyor

2

THK kurban derisi topladı

3

Tüketici Fiyat Endeksi, Temmuz 2020

4

Jet Çözümler Üretiyoruz

5

Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi, Temmuz 2020

6

Hüseyin Anasız Optimed' de

7

TÜKETİCİ FİYAT ENDEKSİ (TÜFE), TEMMUZ 2020

SON DAKİKA

Anahtar Kelimeler: Canan Kaftancıoğlu' Destek Geldi

Canan Kaftancıoğlu' na Destek Geldi

CHP Tekirdağ İl Başkanlığı bir bildiri ile Onama kararını kınadı.

İstanbul seçimlerinin baş aktörlerinden, İstanbul İl Başkanımız Sayın Canan Kaftancıoğlu’nun cezasının İstinaf Mahkemesince, İstanbul Seçimlerinin kazanıldığı tarihin yıldönümünde onanması kamuoyunda şaşkınlık ve hayal kırıklığı ile karşılanmıştır.

Sayın Kaftancıoğlu nasıl bir terör örgütü propagandası yapmıştır? Mesela Oslo'da PKK ile mi görüşmüştür? TSK’yı Sanık PKK’yı tanık mı yapmıştır? Kandil'de pazarlık mı yapmıştır? Öcalan Türkiye’nin önünü açıyor mu demiştir? Sayısını hatırlayamayacağımız şekilde terör örgütleri ile kol kola olan ve destek veren onca AKP’li varken, Sayın Kaftancıoğlu'nu terör örgütü propagandası ile suçlamak dahi akıl tutulmasıdır. Onama kararının verilmesi İstanbul seçimlerinin kaybedilmesinin yıldönümünde açıklanması, yerel Mahkemenin kararı tebliğ edilmeden bazı medya kuruluşlarına servis edilmesini de ister istemez aklımıza getirmektedir. 

Hukuk Devleti olduğuna inanmak istediğimiz gibi, hala hukukun üstünlüğüne ve bağımsız yargı ve bağımsız yargıçların varlığına inancımızı devam ettirmek istiyoruz. Yargının tek adam rejiminin ve AKP’nin intikam sopası olmasını içimize sindiremiyoruz. Türkiye'de hakimler var demek istiyoruz. Yargıya güvenmek istiyoruz. Bu nedenledir ki; hala hukuk yolları tükenmemiş iken, yargı bağımsızlığını, tarafsız yargıyı, hukuku üstün kılacak hukukçuların varlığının olduğuna inanıyoruz. Sayın Canan Kaftancıoğlu'nun açıklamalarının; Anayasamızdaki “Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini” de içeren maddesi kapsamında değerlendirilebileceğine inanıyoruz. Tüm örgütümüz ile birlikte Sayın Canan Kaftancıoğlu'nun yanında olduğumuzu, her türlü yasal başvuru yolları ile AKP’nin hukuk devletini yıpratma çabalarına karşı duracağımızı bildiririz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Şener Zeynel SAYGIN

CHP TEKİRDAĞ İL BAŞKANI


Haber Kaynak : Hasan Erge