BURAK: 3 MAYIS TÜRKÇÜLÜK BAYRAMIDIR
rahmetli Sançar´ın ifadeleri hepimizin sesidir; “Beni beraat ettirin demeyeceğim çünkü benim için suç olarak gösterilen şey bu toprakları, bu ırkı sevmekten başka birşey değildir. Yurdumu ve ırkımı seviyorum,
Tarih: 10.5.2019 00:01:38/ 3596okunma / 1yorum

3 MAYIS TÜRKÇÜLÜK BAYRAMIDIR, KUTLU OLSUN!

​​​​​​​Türk Ocakları Çerkezköy İlçe Temsilcisi Burak Candaş: “Türk Milliyetçilerinin kutlu günü olan 3 Mayıs Türkçülük günü hepinize bayram olsun, kutlu olsun” dedi.

3 Mayıs 1944 Türkçülük Turancılık Davalarının 75. Yılı nedeniyle Türk Ocakları Çerkezköy Temsilcisi Burak Candaş basın açıklamasında bulundu.

“TÜRK´Ü SEVDİM, SEVECEĞİM”

Candaş açıklamalarında şu ifadelere yer verdi: “Türk Milletinin tarihten bugüne atlattığı badirelerin en mühimlerinden biri olan 3 Mayıs 1944 Türkçülük Turancılık olayları ve devamında Türkçü önderlerin çektiği mahkumiyet, çile ve bedellerin bugünkü mirasçısı olan Türk Milliyetçileri olarak, o günlerde yaşadığımız zulümlerden, büyüklerimizin ödediği bedellerden tecrübeler edindik. Bu tecrübeler ışığında ülkemizin ve Türk Milliyetçiliğinin yakın zamanda Fetö kumpasıyla Ergenekon Davaları sürecinde maruz kaldığı tehlikelerin, atlattığı badirelerin de farkında olarak tüm kamuoyuna Türkçü büyüğümüz Nejdet Sançar´ın 3 Mayıs 1944 savunmasıyla sesleniyoruz. Biliyoruz ki rahmetli Sançar´ın ifadeleri hepimizin sesidir; “Beni beraat ettirin demeyeceğim çünkü benim için suç olarak gösterilen şey bu toprakları, bu ırkı sevmekten başka birşey değildir. Yurdumu ve ırkımı seviyorum, onun içindir ki Türk ırkçısıyım. Bu sevginin manasını anlamayanlara sözüm yok. Eğer bu günahsa beni mahkum ediniz. Bu mahkumiyeti övünçle kabul ederim, şeref sayarım. Sizden adalet bekliyorum da demeyeceğim çünkü bu mahkeme adil değilse, o zaman büsbütün manasızdır. En büyük mahkeme olan tarihin huzurunda alnı açık bir Türk oğlu olarak, hiç endişem yok.

On ayı doldurmakta olan ve büyük kısmı tahta masalarda yatmakla geçen hürriyetsizliğimi, millet yolunda çekilmiş, şerefli bir felaket olarak sayıyorum. Duvarlar, ezilmiş hayvanların kan lekeleri ve rengini kaybetmiş, köpeklerin bile yatmayacağı pis hücrelerde geçen haftalarım içinde bir ışık sızacak kadar küçük deliği olmayan, tavanı basık bir inde, hayır bir in değil, mezarda, ışığa güneşe ve hayata hasret çekerek geçirdiğim günlerim, uykusuz gecelerim, yarın benim için acı fakat övünçlü hatıralarım olacaktır.

Bunlardan yılmış değilim. Bilakis bahtiyarım. Yuvamın dağıtılmış olmasına, eşimin bir Türk anası olmak şerefini kazanacağı günlerde çektiği dayanılması güç ızdırapları ve akıttığı gözyaşlarını unutmamış olmama ve bugün hayat kavgasında minimini yavrusuyla tek başına kalmış olmasının ruhunda yarattığı fırtınalara rağmen bahtiyarım. Türk´ü sevdim, seveceğim.

Ama bunun sonunda ızdıraplar varmış, felaketler varmış, hatta karşılaşılacak türlü kahpelikler doluymuş. Hepsi kabul! Türk Irkı sağolsun!” Tüm bu duygu, düşünce, iman ve dik duruşla Türk Milliyetçilerinin kutlu günü olan 3 Mayıs Türkçülük günü hepinize bayram olsun, kutlu olsun” dedi.

 
Kaynak: Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: BURAK MAYIS TÜRKÇÜLÜK BAYRAMIDIR
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Fahrettin Savaş Konar
10.5.2019 11:54:17
59 yıllık bir Türk Ocaklı olarak uyarıyorum! Gençler! Lütfen yanlış yapmayın. 3 Mayıs bir bayram değil ki kutlansın.. ATSIZ Hocamız “3 MAYIS 1944” başlıklı yazısında: “Bundan sonra 3 Mayıs Türklerin günüdür. Ona bir BAYRAM diyemeyeceğiz. Çünkü, yıllarla süren büyük ıstırabımız o gün başlamıştır.” Diyor. Yine aynı yazının sonunda da: “Türkçüler! Toplu veya yalnız, 3 MAYIS´ı ANALIM ve KÜRŞAD´ın hâtırasını yüceltelim” diyor. Öyleyse 3 MAYIS bir anma günüdür. Türkçülerin bayramı 31 Mart olmalıdır. Çünkü bu tarihte 2 numaralı Sıkıyönetim Mahkemesi, Türkiye´de Türkçülüğün bir suç olmadığını, olamayacağını –bütün baskılara rağmen- açıklamış ve yargılanan 23 Türkçü de suçsuz bulunarak beraat ettirilmiştir. Böylece sadece kişiler değil yüce dâvâmız TÜRKÇÜLÜK suç olmaktan çıkarılmıştır. Hepinize sağlık ve başarılar diliyorum. Tanrı Türk´ü korusun! (Fahrettin Savaş Konar, 3 MAYIS TÜRKÇÜLER GÜNÜ ANTOLOJİSİ, 1. Baskı, Ankara-1967, s. 4-5; 2. Baskı, Aygan Yayıncılık, İstanbul-2015, s. 12-13; 3. Baskı, Aygan Yayıncılık, İstanbul-2016, s.12-13.)
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.8564
EURO
6.5172