Başkan Yüksel meslek ve esnaf odaları ile bir araya geliyor

Cüneyt Yüksel, Süleymanpaşa’da faaliyet gösteren meslek ve esnaf odaları ile bir araya gelerek istişare toplantıları gerçekleştiriyor. İlk toplantı Tekirdağ Kahveciler ve Büfeciler Odası ile DES Otel’ de yapıldı.

Azerbaycanlı Sanatçılara Kol Kanat Geriyor

Uluslararası avukatlık yapan ve uzun süredir Türkiye’de mesleğine devam eden Azerbaycanlı ünlü avukat Emin Ahmadov, ülkemize gelen hemşerilerine kol kanat geriyor.

Altıntaş, Rektör' ü ziyaret etti.

Gerçekleşen ziyarette Doç. Dr. Nejat ALTINTAŞ, Rektör ŞAHİN’e Tekirdağ NKÜ ailesinin bir parçası olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti ve son çıkan kitabı ‘Sizi Uyutabilirim’ in bir nüshasını takdimde bulundu.

Tekirdağ İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğin Ziyaret

Ziyarette Tekirdağ’daki Büyükbaş Hayvancılığının durumuna dair, Tekirdağ İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nin faaliyetleri ve projelerine dair görüşmeler yapıldı.

Onur İttifakına Ege' de Büyük Katılım

Yurt gezilerine aralıksız devam eden Onur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Yaşar Aydın’ın durağı bu kez Ege oldu.

ÖZBEKİSTAN BUHARA BİR TARİKAT

ALTIN ADAMIN İZİNDE (ESİK/KAZAKİSTAN)

DES OTEL hijyen ödülü aldı

Yunan ekonomisi alarm veriyor

Başkan Öztekin Gezi Evi' ne Misafir Oldu1

Muhtarlar Günü Kutlandı

2

Başkan Yüksel Süleymanpaşa Muhtarlar Derneğini ağırladı

3

Başkan Yüksel meslek ve esnaf odaları ile bir araya geliyor

4

Azerbaycanlı Sanatçılara Kol Kanat Geriyor

5

Refah Partisi' nin Yeniden Doğuşu

6

Yeni Bir Küçük Sanayi Sitesi Yapılıyor

7

Kızılay-NKÜ İşbirliği

SON YÜKLENENLER

Anahtar Kelimeler: Başkan Öztekin ' Misafir

Başkan Öztekin Gezi Evi' ne Misafir Oldu

Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, Türkiye Gezginler Kulübü Derneği Kurucu Başkanı Prof. Dr. Orhan Kural’ın müzeye dönüştürdüğü evini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Türkiye Gezginler Kulübü Derneği Kurucu Başkanı Prof. Dr. Orhan Kural’ın; çok sayıda kitabının yanı sıra 193 ülkeden topladığı eserleri, hatıra eşyaları ile aldığı ödüllerinin sergilendiği İstanbul Gayrettepe’deki evine, Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin misafir oldu.

Türkiye Gezginler Kulübü Gezi Evi adıyla müzeye dönüştürülen evinin kapılarını Başkan Öztekin’e açan Prof. Dr. Kural, sergilenen eşyaların hatıralarını misafirleriyle paylaştı. Evindeki her bir eşyanın hayatında önemli bir yeri olduğunu belirten Kural, hatıralarını anlatırken gezmenin de önemine değindi: ‘’ Gençlerimiz, yurt dışına çıktıkça kültürleri artar. Yurt dışına her giden genç, Türkiye için kazançtır çünkü oralarda Türkiye'yi tanıtıyorlar ama şunu özellikle belirtmeliyim ki, Türkiye'yi görmeden de yurt dışına çıkmanın pek bir anlamı yoktur. Ben Türkiye'de 81 il ve tüm ilçelerini gezdim. Beraberinde de Birleşmiş Milletler'e (BM) kayıtlı 193 ülkeye gittim. Yani gençlerimizin önce kendi ülkelerini tanımalarını tavsiye ederim. Ülkemizde görülesi çok güzel ilginç yerler var.’’

"Çok gezen mi, çok okuyan mı bilir?" sorusuna ise Prof. Dr. Kural, ‘’ Kesinlikle bana göre çok gezen bilir çünkü gezdiğiniz yeri asla unutmuyorsunuz. Okuduğunuz şeyleri karıştırsanız bile gördüğünüz şeyi asla unutmazsınız.’’ yanıtını verdi.

Başkan Öztekin’i evinde ağırlamaktan çok mutlu olduğunu ifade eden Kural, Kağıthane’nin genç, dinamik ve tecrübeli bir belediye başkanı olduğu için oldukça şanslı olduğunu ifade etti.

Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin de misafirperverliğinden ötürü Prof. Dr. Kural’a teşekkür etti. Prof. Dr. Kural’dan öğrenilecek birçok hayat dersinin olduğunu ifade eden Başkan Öztekin, Gezi Evi’ni herkesin, özellikle de gençlerin gelip görmesi gerektiğini belirtti.