BASINA İYİ PARTİ´ NİN YENİ İL YÖNETİMİ TANITILDI
Cesurlar hareketi onun bir işareti ile başladı ve inancını kaybetmeden engelleri aşa aşa bugüne ulaştık.
Tarih: 8.10.2018 21:01:16/ 1531okunma / 0yorum

Basınımızın çok değerli mensupları sizleri İYİ Parti Tekirdağ il Başkanlığı olarak saygı ve sevgiyle selamlıyorum,

Hoş geldiniz efendim.

Bildiğiniz gibi seçimlerden sonra; teşkilatlarda milletvekili adayı olunması sonucu eksilmeler olmuştu. Genel merkezimiz bu eksilmeyi tamamlatmak amacıyla önce tüm il teşkilatlarından istifa etmelerini tavsiye etmişti. Bu tavsiyelere uyan 81 il başkanımız ve yönetim kurullarıyla istifa ettiler. İl başkanlarını büyük çoğunluğu yeniden görevlendirildi. Genel başkanımızın ve Genel merkezimizin bana olan güveni nedeniyle Tekirdağ il başkanlığına atandım. Kısa zamanda yönetimde çeşitli nedenlerle oluşan eksilmeler yeni liyakatli arkadaşlarla tamamlayıp, Genel merkezimizin de onayıyla bugün Bismillah diyerek görevimize başlıyoruz. Görev alan tüm arkadaşlarıma başarılar dilerim.

 Bu cesur arkadaşlarımla kısa zamanda; başta yerel seçimler olarak ne büyük başarılara imza atmamızın şahidi olacaksınız.

Öte yandan; Genel merkezimizin eksikleri tamamlamak için il ve ilçe başkanları ile yönetimlerinin gönüllü istifasını tepki istifası gibi göstermeye çalışan havuz medyasını tavrı da çok manidardır.

Basınımızın değerli temsilcileri,

Cesurlar hareketi onun bir işareti ile başladı ve inancını kaybetmeden engelleri aşa aşa bugüne ulaştık.

İlk zamandan beri dik duruşu, açık sözlülüğü ve çözüm üreten yapısıyla milletimiz tarafından hep takdir edilmişti. O Türk Milletinin büyük sorunları aşacak gücüne inanıyordu.

Milletimizin, adaletten yoksun, devlet gücüyle hareket eden siyasi hegemonyaları değiştirme gücü olduğuna inanıyordu.

Ülke gezisinde; Milletimizin, yeni bir siyasal hareketle, yeni bir iktidarla, güçlü bir Türkiye yoluna destek vereceği açıkça görülüyordu.

Bu nedenle çok zor durumda kalmasına rağmen; Türk Milletinden başka hiç kimseden yardım ve destek istemedi..

Genel Başkanı olduğu İYİ Parti´yi kurmadan önce pasaportunun süresini de uzatmadı. Yurt dışı geziler yapmadı.

Moskova senin, Berlin benim, Viyana senin Londra benim diyerek Batı başkentlerinde destek talebi turlarına çıkmadı. ´Washington´da bir dizi temaslar yapmak üzere´ Amerika´ya gitmedi, küresel sermaye çevreleriyle görüşmedi, Soros´ tan destek istemedi.

Yahudi cemaatleriyle gizli ya da açık görüşmeler yapmadı, onlardan ödül almadı, onlardan siyaset vizesi istemedi...

Tabir caizse; elde âsâ, ayakta çarık memleket yollarına düştü. Milletle kucaklaştı. Kadınlarla kucaklaştı. Çocuklarla kucaklaştı, gençlere sarıldı. Düğünlerinde şahitlik etti, cenâzelerinde acılarına ortak oldu, tâaziye verdi. Fildişi kulede oturmadı, her zaman ulaşılabilir oldu,

İlk karşılaştığı engelden beridir hep demokrasi dedi. Merâl Akşener "demokrasi" dedikçe antidemokratik engeller silsilesiyle karşılaştı ve siyâsi yürüyüşü, hâlen devam eden bir ´engelli koşu´ya dönüştü.

İktidar ve medya, iktidarın gayri resmî ortağı ve bürokrasi engelledikçe Merâl Akşener "demokrasi" demeye ve milletin ayağına gitmeye devam etti..

"Partiyi Kuramaz" dediler, kurdu. "kursa bile, seçime giremez" dediler, işte girdi ve milletimizde 5 milyon oy alarak, 43 Milletvekiliyle meclise de girdi.

Arkamızda yalnızca bize oy veren 5 milyon yok… Bu 5 milyon, baskıya, tedhişe, tehdide karşı başkaldıran, öncülerdir. Daha kucaklaşacağımız milyonlar var. Haklılığımızı gösterdikçe, sansürü kırıp derdimizi, kaygımızı, ülke için hayal ettiğimiz  vizyonu anlattıkça akın akın bize gelecek milyonlar var. Bu milletin evlatları aldatılabilir, yanlış yönlendirilebilir, ancak irfanını teslim etmez. Milleti seveceğiz, millete güveneceğiz, onun irfanına hitap edeceğiz. O zaman aldatılanlar sorgulamaya başlayacak, o zaman İktidar medyasının tiyatrosunu izleyerek bir illüzyona hapsedilmiş milyonlar soru sormaya başlayacak. O sorulara biz cevap vereceğiz. O “titreyip kendine dönüş”ün öncüleri de biz olacağız.

Bunu gerçekleştirmek için artık daha fazla imkânımız, daha fazla aracımız, daha fazla yöntemimiz ve daha güçlü bir teşkilatımız var. Meşru zeminde edindiğimiz bu ilk alan, yarının güzel, güçlü, müreffeh ve mutlu Türkiye´si için bir sıçrama taşıdır İnşaallah.

Şimdi mecliste İYİ parti rüzgârı esiyor. Öncelikle soru önergesiyle önce Çorlu Tren kazası, memurlara seçimlerde sözü verilen 3600 ek gösterge soruluyor.. Ardından; Sözleşmeli öğretmen, sözleşmeli sağlık çalışanı ve 5393 Sayılı Kanun kapsamında çalışanlar ve tüm 4 B´ li memurların 4 A kadrosuna alınmasıyla ilgili kanun teklifi veriliyor. Ardından da seçim süresi boyunca haksız yere fetöcülükle suçlanmıştık. Bu nedenle, Fetönün siyasi ayağının araştırılması için bir önerge verdik. Bu önergemiz AKP ve MHP´nin oylarıyla reddedildi

AKP´yi anlıyoruz, ucu gelip kendilerine dokunacak diye araştırılmasını istemiyorlar. Ama küçük ortak niye rahatsız oldu, anlamadık.

Anladık ki; Bunların ilişkisi bir ittifak ilişkisi olmanın ötesine geçmiştir. Bu ikili artık birbirine mecburdur.

Bütün bu çalışmalar maalesef İYİ partiye olan kıskançlık ve hazımsızlığı da artırdı. Sözde protesto etmek gerekçesiyle ve ülkemizin 8 şehit verdiği günün gece yarısında Genel başkanımızın evinin kapısına dayandılar.

Bir kadını tehdit etmek, bir kadının yoluna pusu atmak, gece karanlığında bir kadının kapısına adam yollamak, geçtik Türk töresini, affettirmeye pek hevesli olduğu mafyanın raconun da bile yoktur.

Siyaset Genel Başkanların evlerinin önünde gece yarısı saldırıları ile yapılacaksa önüne gidilecek en son ev, Meral Akşener´in evidir.

Yaşananlar göstermiştir ki siyasi zeminde sözün bittiği, tuzun koktuğu eşiğe gelmiş bulunuyoruz.

Herkes şunu iyi bilmelidir ki; hiçbir baskı Genel başkanımızı ve bizi inandığımız yoldan geriye çeviremeyecektir.

"Milletimizin git dediği yere gideceğiz, ol dediği yerde olacağız.

Meşru siyaset zeminini terk etmeyeceğiz. Sözü ayağa düşürmeyeceğiz

Öte yandan ekonomide de olumsuzluklar da had safhadadır.; şu anda kimse yatırım yapmıyor. Devlet de eskisi gibi yatırım yapamıyor. Çünkü deniz bitti. Sokağa çıktığınızda küçük esnaftan büyük esnafa kadar çok ciddi sıkıntılar olduğunu görülecektir. Herkes elindekini satıp, borcunu ödemeye çalışıyor. Evini ya da işyerini satıp borç ödemeye çalışan insan sayısı hiç bu kadar artmamıştı! Elinde parası olan ise yarını göremediği için elindeki parasını yastık altında ya da cebinde tutuyor. Çünkü yarın lazım olabileceğinin farkında.

Bugün; Türkiye´nin normalleşmeye ihtiyacı var.

Türkiye´nin sükûnete, huzura ihtiyacı var.

Türkiye´nin siyasette hâkim dil hâline gelen kabalıktan ve hakaretten kurtulup, nezakete ve kişisellikten çıkarılmış bir muhalefet diline ihtiyacı var.

Türkiye´nin ayrımcılıktan, ayrışmaktan kurtulmaya ihtiyacı var.

Türkiye´nin bir şefkat diline ihtiyacı var.

Türkiye´nin bir adalet diline ihtiyacı var.

Yani Ülkemizin İYİ partiye ihtiyacı var…

Millet bizi bekliyor. Tarih bizi çağırıyor. Bunun için çalışıyor, didiniyor, koşturuyoruz. Toparlanın, gitmiyoruz. Hazır olun, geliyoruz.

Önümüzde mahalli seçimler var. Yarından tezi yok, hazırlıklara başlayacağız.

İYİ parti Tekirdağ da ve ülkede en çalışkan parti olacak. Allah´ın izniyle, milletimizi iyi yönetim modeliyle buluşturacağız. İnanacağız, yaşatacağız, iftihar edeceğiz.

İYİ´ nin parolası budur!

Bugünkü imanımızla ortaya koyduğumuz değer, partimizdir. İYİ Parti´yi yaşattıkça, Türkiye´nin umudu var olmaya devam edecek. Ve İYİ Parti, amaçlarına ulaştığında, Türkiye´nin yaralarına merhem olduğunda, iftihar edeceğiz.

Şu fani hayatta;,iline yurduna ve milletine, üzerinde emeği olanlara, kendi insanına faydalı bir iş yapmış, insanın bahtiyarlığından daha büyük bahtiyarlık var mıdır?

Biz, mal, mülk, gemicik, makam değil, bu bahtiyarlığı tatma gayesiyle siyaset yapıyoruz.

Yürüyüşümüz alelade bir yürüyüş değildir. Bir asır önce, kardeş ülke Azerbaycan´ın yol başçısı; Mehmet Emin Resulzade ne diyordu;

"Bir kere yükselen bayrak, bir daha inmez!"

Bir asır sonra bu söz bizim şiarımızdır.

Bayrağı düşürmeyeceğiz, onu lekelemeyeceğiz.

"Her birimizin, birer bayrak olduğunu" unutmayacağız.

 Saygılarımla

Kaynak: Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: BASINA PARTİ YENİ YÖNETİMİ TANITILDI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.2964
EURO
6.0072