Okul yollarındaki yaya geçitleri yeniden boyanıyor

Süleymanpaşa Belediyesi, okulların açılması ile birlikte, okul yollarında bulunan yay geçitleri, önce yaya yazıları ve yol çizgilerini yeniden boyayarak görünür hale getiriyor. Ayrıca badana ihtiyacı olan okullara destek veriliyor

Anaokullu minikler kukla tiyatrosu ile eğlenceye doydu

Süleymanpaşa Belediyesi, Altınova Mahallesi’nde bulunan Süleymanpaşa Belediyesi Çocuk Akademisi ile Altınova Vedat Çeliker Anaokulunda okul öncesi eğitime yeni başlayan minikler için okula alıştırma etkinliği düzenledi.

Eğitimin verimliliği için sorunlar zamanında çözülmelidir

2021-2022eğitim-öğretim yılı, salgın nedeniyle geleceğe yönelik bazı hedeflerin ötelendiği, mevcut sorunlara yenilerinin eklendiği bir zamanda başlamış bulunmaktadır

Enez' deki Osmanlı Mezarlarının Sahibi Kim?

Enez’deki Osmanlı dönemine ait mezarlık; sahipsizliği ve bakımsızlığı nedeni ile tepki topluyor.

Doğa Kolejini Kendini Tanıttı

İTÜ Eta Vakfı Doğa Koleji Tekirdağ Kampüsü 2021-2022 Eğitim öğretim Dönemi Açılışını Kampüs Bahçesinde  Veli Tanışma yemeği ile gerçekleştirdi!

ÖZBEKİSTAN BUHARA BİR TARİKAT

ALTIN ADAMIN İZİNDE (ESİK/KAZAKİSTAN)

DES OTEL hijyen ödülü aldı

Başkan Öztekin Gezi Evi' ne Misafir Oldu

Yunan ekonomisi alarm veriyor1

Başkan Yüksel Selvi Ağca Kızılay Anaokulu açılış törenine katıldı

2

SGK' dan Yapılandırma Çağrısı

3

Altıntaş, Rektör' ü ziyaret etti.

4

Marmaraereğlisi' nde 12.5 Km.lik Beton Yol Hizmete Girdi

5

Tekirdağ İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğin Ziyaret

6

Rumeli İskelesi ödüle layık görüldü

7

6 Bin Metrekare Beton Kaldırım Yapılıyor

SON YÜKLENENLER

Başarılı Kursiyerlere Sertifikaları Verildi

Çerkezköy Belediyesi Kültür ve Sanat Akademisi’nin, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Meslek Edindirme Kursları (TEMEK) işbirliği ile düzenlediği kursları başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi

Çerkezköy Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen sertifika töreni, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Program Belediye Başkanımız Vahap Akay’ın konuşması ile devam etti. 2021 yılı Mart ayında başlayan kursların sertifikalarını teslim etmek için bir araya geldiklerini belirten Başkanımız Vahap Akay, “Aslında 2020 ve 2021 yılı, bizim uzun zamandır beklediğimiz bu güzel mekanı, kültür ve sanat etkinlikleri ile bir araya getirmek, sizlerle buluşmak, çok daha fazla kurslar açarak çocuklarımızı, gençlerimizi, tüm vatandaşlarımızı kültür ve sanat etkinlikleri ile bir araya getirmek hevesi ve arzusuyla Çerkezköylü hemşerimizle buluşturmuştuk. Bu hevesimiz pandemi nedeni ile kursağımızda kalmıştı.

65 KURSİYERİMİZ SERTİFİKA ALMAYA HAK KAZANDI

2021 yılı da yine bu çerçevede geçen bir yıl olmasına rağmen Gitar, Bağlama, Ukulele, Türk Sanat Müziği, Resim, Piyano, Çocuk Korosu ve Basit İğne Teknikleri gibi branşlarda yaklaşık 260 kursiyere hizmet verdik. Bugün de 65 kursiyerimiz sertifika almaya hak kazandı. Biz bu hevesle 2021-2022 dönemine giriyoruz. Öncelikle bu kurslara katılanlara gönülden teşekkür ediyorum. Bu güzelliğin daha da büyüyerek, Çerkezköy’de kültür ve sanat etkinliklerinin daha da artarak önümüze çıkacağı günleri özlemle bekliyorum” dedi.

BURALAR KÜLTÜR SANAT YUVASI HALİNE GELECEK

“Bu güzel ve büyük salonlar inşallah kültür ve sanat etkinlikleri ile dolup taşacak” diyerek konuşmasını sürdüren Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Biz elimizden geldiğince kentimizdeki kültür ve sanat etkinliklerini daha da artırarak bu salonları dolduracağız. Buralar kültür ve sanat yuvası haline gelecek. Biz Çerkezköy Belediyesi olarak adım adım büyüttüğümüz bu güzel etkinlikleri, bu güzel sonuçları daha da ilerleteceğiz.

YENİ BİR HEDEFİMİZ DAHA VAR

Şimdi yeni bir hedefimiz daha var. İnşallah önümüzdeki ay itibari ile Çerkezköy Belediyesi Halk Akademisi’ni, Türkan Saylan Eğitim Kültür ve Sanat Merkezi’nde başlatacağız. Başlangıç olarak 8’inci sınıf öğrencilerimize destek, takviye verecek şekilde kurslarımıza start vereceğiz. Bunu adım adım büyüterek Kızılpınar’daki Eğitim Kültür ve Sanat Merkezi’mizde de 8’inci sınıf öğrencilerimizi eğitim destek kurslarımızla buluşturacağız” diye konuştu.

ÇERKEZKÖY’ÜN YILLARI HEBA OLDU

Belediye Başkanımız Vahap Akay konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bugüne kadar mekan eksikliğinden dolayı Çerkezköy’ün yılları heba oldu. Ancak umut ediyorum 2021-2021 dönemi, bu güzel binada eğitmenlerimizin destekleri, çocuklarımızın katılımlarıyla çok daha güzel birliktelikleri kucaklayacağımız, çok daha güzel sonuçlarla buluşacağımız bir dönem olacak. Bu vesile ile kurslarımıza katılan herkese teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.”      

Belediye Başkanımız Vahap Akay’ın konuşmasının ardından kursları başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları teslim edildi. Sertifika töreni Belediye Başkanımız Vahap Akay’ın kursiyerlerle hatıra fotoğrafı çektirmesi ile sona erdi.