1

Kesimoğlu, Pazarcı Esnafını Ziyaret Etti

2

Gönül Elçileri kırsal mahallelerde vatandaşın derdini dinliyor

3

GÜLE GÜLE EFENDİLER?! ANCAK,  HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ.

4

Türkiye' nin ilk “Sıfır Atık” Belgeli Limanı Asyaport Oldu

5

FATURA BORCU OLAN DİKKAT!

6

Lavra mücadelesi sürüyor

7

Başkan Yüksel sanayi esnafını ziyaret etti

SON DAKİKA

Anahtar Kelimeler: Antika Traktör Hayata Döndü

Antika Traktör Hayata Döndü

Yenilenen antika traktör, 100. Yıl Mahallesi Adnan Kahveci ve Yeni Sanayi Caddelerinin kesiştiği, Merhum Ahmet Karaevli’nin adının yaşatılacağı meydana yerleştirildi.

ORİJİNALİNE SADIK KALINARAK RESTORE EDİLDİ

Cumhuriyet dönemine ait traktör, orijinal parçaları korunup aslına sadık kalınarak restore edildi. Restorasyon sonrası 100. Yıl Mahallesi Adnan Kahveci Caddesi ile Yeni Sanayi Caddesi kavşağına yerleştirilen traktör, özel platform üzerinde sergilenmeye başladı.

BAŞKAN YÜKSEL TARIK KARAEVLİ’YE TEŞEKKÜR ETTİ

Traktörün Süleymanpaşa’ya kazandırılmasını sağlayan Tarık Karaevli’ye teşekkür eden Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, “Antika traktörü bilenler hatırlayacaktır. Fen İşleri Müdürlüğümüzün kademe biriminde geçtiğimiz günlerde başlayan restorasyon çalışmaları tamamlandı. Orijinaline uygun olarak yenilediğimiz antika traktörümüzü, 100. Yıl Mahallemizde Adnan Kahveci ile Yeni Sanayi Caddelerinin kesiştiği, Merhum Ahmet Karaevli’nin adını yaşatacağımız meydanda sergilemeye başladık. Özel platform üzerine oturttuğumuz antika eser, tamamlanan çevre düzenlemesiyle birlikte daha da güzel bir görünüm kazandı. Bu tarihi ve kıymetli değeri şehrimize kazandırmamıza vesile olan Tarık Karaevli’ye, hemşehrilerimiz adına şükranlarımı sunuyorum,” diye konuştu.


Haber Kaynak : Fatih Erge