AKADEMİK KADROLARIN ÖNERİ VE İSTEKLERİ DEĞERLENDİRİLDİ
Tıp Fakültesi Akademik Kurul Toplantısı Gerçekleşti
Tarih: 19.1.2019 20:07:40/ 1238okunma / 0yorum

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mümin ŞAHİN´ in katılımıyla, Tıp Fakültesi Akademik Kurul Toplantısı, TNKÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Akademik Kurul Toplantısı´na, Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bülent EKER, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Burhan TURGUT, Üniversitemiz Genel Sekreteri Murat EREN, Hastane Başhekimi Prof. Dr. Erdoğan GÜLTEKİN, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Gülsüm ÖZKAN, Doç. Dr. Fatin Rüştü POLAT ile akademik personel ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından açılış konuşmasını Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Fatin Rüştü POLAT yaptı.

Doç. Dr. Fatin Rüştü POLAT, Tıp Fakültesi ve Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi´ nin mevcut fiziki yapısı ile ilgili bilgilerin yer aldığı sunumu katılımcılar ile paylaştı.

İkinci konuşmacı olan Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Gülsüm ÖZKAN, Tıp Fakültesi öğrencilerinin talep ve önerilerini katılımcılara aktardı.

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Burhan TURGUT, Tıp Fakültesi´nin kuruluşundan itibaren gelişimini anlattığı konuşmasında, mezuniyet öncesi eğitim ve mezuniyet sonrası eğitim ile öğrencilere yönelik faaliyetler, idari faaliyetler ve gerçekleşmesi planlanan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Tıp eğitiminde Türkiye´nin sayılı üniversiteleri arasında yer almak istediklerini söyleyen Rektör Prof. Dr. Mümin ŞAHİN, Tıp Fakültesi ile ilgili hususları başlıklar halinde ele alarak Fakültede fiziki alan konusunda çeşitli sıkıntıların olduğunu ve bu konuda çalışmaların hızlı bir şekilde devam edeceğini belirtti.

Rektör ŞAHİN, aynı zamanda akademik faaliyetlerin analizleri, fakülteden beklentiler, üniversitenin geleceği ve yapılması planlanan çalışmalar hakkında öğretim elemanlarına detaylı bilgiler verdi.

Akademik kadronun önerileri ve isteklerinin değerlendirildiği toplantı sonunda Tıp Fakültemizin Dahili Tıp Bilimleri Bölümü, Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü ve Temel Tıp Bilimleri Bölümü “Akademik Bilim ve Teşvik Sanat Ödülü” nü alanlara belgeleri verildi.

 

 

Kaynak: Haber Merkezi

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
KAMURAN VARMA TANE TANE ANLATTI
KAMURAN VARMA TANE TANE ANLATTI
Okul Müdürleri Bir Gecede Görevden Alınmalı!!!
JAPON NİİGATA ÜNİVERSİTESİNDEN NKÜ´ YE ZİYARET
JAPON NİİGATA ÜNİVERSİTESİNDEN NKÜ´ YE ZİYARET
ŞAHİN, Japon üniversitelerinin öğrencilerinin Üniversitemiz Ziraat Fakültesi´nin deneyim ve bilgisiyle gelişen organik tarımı, afet riskini azaltmayı ve iyileştirmeyi; öğrencilerimizin de Japonya´daki bitki ve gıdalar hakkında bilgi sahibi oldukları gibi zirai teknolojileri de öğrenme şansına sahip olmaları için gereken adımların atılacağını ifade etti.
NKÜ´ NÜN OSMANLI İNTERLANDI İLE TEMASLARI DEVAM EDİYOR
NKÜ´ NÜN OSMANLI İNTERLANDI İLE TEMASLARI DEVAM EDİYOR
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesinden Romanya´da Temaslar
TÜRK EĞİTİM SEN BASIN AÇIKLAMASIDIR
TÜRK EĞİTİM SEN BASIN AÇIKLAMASIDIR
Günümüzde artık engellilik görmemek, duymamak, yürüyememek ya da başka bir fonksiyon kaybı değildir.
TÜRKİYE KAMU-SEN´ İN ANTALYA TOPLANTISI
TÜRKİYE KAMU-SEN´ İN ANTALYA TOPLANTISI
Bu çerçevede Konfederasyonumuzun görüşlerini içeren Türkiye Kamu-Sen Başkanlar Kurulu Eğitim ve Değerlendirme Toplantısı sonuç bildirgesini kamuoyunun ve kamu görevlilerinin bilgilerine sunuyoruz
ÜNİVERSİTELİLERDEN OKULLARA YARDIM
ÜNİVERSİTELİLERDEN OKULLARA YARDIM
İstanbul´dan gelen ve üniversite öğrencilerinden oluşan Balya Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği gönüllüleri ve Yıldız Teknik Üniversitesi Gelişim ve İnovasyon Topluluğu üyeleri, ‘Bayram Havası´ isimli projeleri dahilinde; Tekirdağ´da İhsan Korkmaz İlkokulu, Safaalan İlkokulu ve Çukuryurt Türk Ytong İlkokulu´ndaki çocuklarla buluştu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.8979
EURO
6.5412