1

Sarıkamış Harekatı Unutulmadı

2

Türkiye İçecek Sanayi Meclisi, Günay başkanlığında toplandı

3

Büyük Projeler, "Dağ Yamaçlarına 'Mega Kent Park' Yap; Tarihe Geç!

4

Kentsel Dönüşüm Projesine Gelecek Parti' de Destek Geldi

5

İdare Mahkemesi Başkanlarından Rektöre Ziyaret

6

TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa ŞENTOP’ dan Üniversitemize Ziyaret

7

Plastik kapak kampanyasına destek artıyor

SON YÜKLENENLER

Anahtar Kelimeler: Farklı Galibiyet Başladı

ÇBSK Lige Farklı Galibiyet İle Başladı

Türkiye Basketbol 2. Ligi C Grubunda mücadele eden Çorlu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü (ÇBSK) Basketbol A Takımımız, ligde ilk maçta rakibi Geçit Spor'u faklı mağlup etti.

İlk haftayı maç yapmadan geçiren ve kendi evinde Bursa temsilcisi Geçit Spor'u konuk eden ÇBSK sezona muhteşem bir galibiyet ile başladı. Çorlu Belediyesi Spor Salonu'nda oynanan maçta ilk iki periyot çekişmeli bir şekilde geçerken ÇBSK ilk periyodu 20-18, ikinci periyodu ise 23-20 önde tamamladı ve ilk yarı ÇBSK'nın 43-38'lik üstünlüğü ile sona erdi.

İkinci yarıya hızlı başlayan ve peş peşe sayılar bulan ÇBSK, üçüncü periyodu 24-10 gibi farklı kazanırken dördüncü ve son periyotta da üstünlüğünü sürdüren Çorlu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Basketbol A Takımımız periyodu 25-19, müsabakayı ise 92-67 galibiyetle tamamladı ve iki puanı hanesine yazdırırken ligde dördüncü sıraya yerleşti.

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt müsabakayı Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş, Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Kemaleddin Avcı ve Çorlu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Hasan Eligül ile birlikte izlerken, 2020-2021 sezonun ilk maçında takımın aldığı farklı galibiyetten dolayı mutlu olduğunu ifade ederek teknik heyet ve sporcuları tebrik etti. ÇBSK bu hafta 19 Aralık 2020 Cumartesi günü saat 16.00'da Kayserigaz GSK'ya konuk olacak.

Öte yandan ligde oynanan müsabakalar sonunda alınan toplu sonuçlar ise şöyle;

Çorlu Belediyesi: 92 - 67 Geçit Spor

İstanbul BBSK: 75 - 76 Mersin BGSK

LHÜ Anadolu Panterleri: 83 - 81 Kayserigaz GSK


Haber Kaynak : Hasan Erge