Trakya Birlikte Yeni Başkan: Şafak Kırbiç

Birliğimiz yönetim kurulunda yeni görev dağılımı yapıldı

Güneş Gürseler - Marmara Musilaj Araştırması

Söz konusu çalışma ayağına MAREM çalışma ekibinin yansıra NKÜ, MÜ. HÜ, YTÜ, Trabzon Su Ürünleri Merkez Araştırma Enstitüsü, Türkiye Kimya Derneği üyesi olan bilim insanları ve bağımsız su ürünleri mühendisleri ekibi katılmışlardır

Türk ile Rum arasında fark kalmadı

Devlet madalyasından Atatürk’ü söken Türk, Ders kitabından Atatürk’ü yırtan Rum

Tekirdağ TSO ve Stara Zagora TSO arasında işbirliği ve kardeş oda protokolü imzalandı

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu; Bulgaristan- Stara Zagora Ticaret ve Sanayi Odası’nın daveti üzerine gittiği Bulgaristan Ekonomi Forumu ziyaretinde Stara Zagora TSO ile işbirliği ve kardeş oda protokolü imzaladı.

Başkan Yüksel bağbozumu etkinliğine katıldı

Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Tekirdağ Bağcılık Araştırma Enstitüsü tarafından düzenlenen bağbozumu etkinliğine katıldı.

ÖZBEKİSTAN BUHARA BİR TARİKAT

ALTIN ADAMIN İZİNDE (ESİK/KAZAKİSTAN)

DES OTEL hijyen ödülü aldı

Başkan Öztekin Gezi Evi' ne Misafir Oldu

Yunan ekonomisi alarm veriyor1

Başkan Yüksel Selvi Ağca Kızılay Anaokulu açılış törenine katıldı

2

SGK' dan Yapılandırma Çağrısı

3

Altıntaş, Rektör' ü ziyaret etti.

4

Marmaraereğlisi' nde 12.5 Km.lik Beton Yol Hizmete Girdi

5

Tekirdağ İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğin Ziyaret

6

Rumeli İskelesi ödüle layık görüldü

7

6 Bin Metrekare Beton Kaldırım Yapılıyor

SON YÜKLENENLER

Anahtar Kelimeler: Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun!”

“30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun!”

1071'den beri Türklerin olan Anadolu, 30 Ağustos 1922 tarihindeki muazzam Zafer ile düşmanın bir kez daha boğulduğu ocağımız olmuştur.

Ulu Önderimiz ve ebedi Başkomutanımız Mustafa Kemal ATATÜRK,  26 Ağustos’ta Yunan mevzilerine baskın gibi bir taarruz yapmış, 30 Ağustos’ta düşmana kesin darbeyi vurmuştur. 1 Eylül’de “Ordular, ilk hedefiniz Akdeniz’dir, ileri” emrini veren ATATÜRK, düşmanı 9 Eylül’de İzmir’den atacak savaşı başlatmıştır. Tarihler, 18 Eylül’e geldiğinde Anadolu’da tek bir Yunan askeri kalmamıştır.

Hem orduyu hem milleti tek bir bayrak altında birleştiren; askeri, siyasi ve stratejik zekâsıyla bizi Anadolu'ya mühürleyen Başkomutanımız ve Büyük Önderimiz ATATÜRK'ü saygı ve minnetle anıyorum.

Tarihe en büyük kuşatma ve baskın taarruzu olarak geçen bu zafer, eşsizdir. Bu eşsiz zaferin önemini ünlü yazarımız Falih Rıfkı Atay, Çankaya adlı eserinde şöyle özetler:

“Nemiz varsa, bağımsız bir devlet kurmuşsak, hür vatandaş olmuşsak, şerefli insanlar gibi dolaşıyorsak, yurdumuzu batının, vicdanımızı ve kafamızı doğunun pençesinden kurtarmışsak, şu denizlere bizim diye bakıyor, bu topraklarda ana bağrının sıcağını duyuyorsak, belki nefes alıyorsak, hepsini her şeyi 30 Ağustos Zaferi’ne borçluyuz.”

Ortadoğu'daki gelişmelere bakınca ATATÜRK’ün rotasından başka seçenek olamayacağı daha iyi anlaşılmaktadır. Tarihin en büyük kuşatma ve baskın taarruzu olan 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 99. yılı kutlu olsun. Bu kutlu zaferde imzası olan ve emperyalist devletleri dize getiren başta ATATÜRK olmak üzere tüm silah arkadaşlarını ve kahraman Mehmetçiğimizi rahmet ve onurla anarım... Ruhları şad olsun. 

Dr. İlhami Özcan AYGUN

CHP Tekirdağ Milletvekili