1

Limon ihracatında ön izin şartı kaldırıldı

2

Domates Üretiminde Türkiye Rekoru

3

Süleymanpaşa’da büyük Korona virüs denetimi

4

Çekirdeksiz Sultani Üzüm ihracat yolcusu

5

Koku sorununu Meclise taşıdı

6

 HIZIR GİBİ İŞ ADAMI

7

Konteynerler Yıkanıyor ve Dezenfekte Ediliyor

SON DAKİKA

Anahtar Kelimeler: Temmuz Demokrasi Milli Birlik Kutlandı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Kutlandı

Sabahın ilk saatlerine kadar meydanda vatandaşlar ve protokol ile birlikte demokrasi nöbeti tutan Yüksel, “Allah bir daha bu millete 15 Temmuz’lar yaşatmasın,” diye konuştu.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, dört yıl önce Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğüne kast eden hainlerin kalkıştığı darbe girişiminin devlet ve milletin el ele vererek püskürtmesinin yıl dönümü olan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde düzenlenen anma programında vatandaşlarla bir araya geldi.

ORTACAMİ’DE MEVLİD-İ ŞERİF OKUNDU

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Tekirdağ Valiliği’nin koordinasyonunda, Süleymanpaşa Belediyesi ile birlikte birçok kamu kurumu ve sivil toplum kuruluşunun işbirliği ile gerçekleştirilen program, gün içinde şehitliklerin ziyareti ve Ortacami’de okunan Mevlid-i Şerif ile başladı. Daha sonra 15 Temmuz Demokrasi Koşusu etkinliği gerçekleştirildi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN KONUŞMASI CANLI YAYINLANDI

Akşam programı, sahil dolgu alanında oluşturulan sahnede Kur’an tilaveti okunması ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümü ile ilgili ulusa seslenişinin barkovizyondan canlı yayınlanması ile start aldı. Program protokol konuşmaları ile devam etti. Sırasıyla, Tekirdağ İl Müftüsü İsmail İpek, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kaya ve Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalarını gerçekleştirdiler.

YÜKSEL: “RABBİM MİLLETİMİZİ HAİNLERİN ŞERRİNDEN KORUSUN”

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Yüksel, konuşmasında 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla, aziz şehitlerimiz ve gazilerimizi, kahraman milletimizi dualarla yâd ederek; vatana göz diken, milletimizin canına kast eden alçakları lanetledi.

Türk milletinin bir daha böyle hain girişimlere asla geçit vermeyeceğinin altını çizen Yüksel, “Milletimizin istiklalini ve ülkemizin istikbalini hedef alan ihanet şebekesinin, 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirdiği hain darbe girişiminin 4. yılında, o karanlık geceyi şanlı bir tarih sayfasına çeviren ve son büyük destanımızı kanları ile yazan şehitlerimizi sonsuz minnet ve rahmetle, gazilerimizi şükranla anıyorum. Malazgirt’te, Çanakkale’de, Sakarya’da, Kurtuluş Savaşında destan yazan atalarımızın izinde yürüyen; yüreği vatan ve bayrak sevgisiyle dolu aziz milletimiz, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla sel olup sokaklara aktığı o gece, yeni bir zafer destanının bir parçası olmuştur. Uçakların, tankların, kurşunların karşısına dikilerek canlarını ortaya koyan kahraman vatan evlatlarımız var oldukça, Yüce Türk Milleti’ni hiçbir güç durduramayacaktır! Rabbim, okunan Hatm-i Şerifleri ve Mevlid-i Şerifleri, şehitlerimizin ruhlarına hediye edilen duaları kabul ve makbul eylesin; vatanımızı ve milletimizi hainlerin şerrinden, şer odaklarının zulmünden muhafaza eylesin,” duasıyla sözlerini tamamladı.

SABAHA KADAR DEMOKRASİ NÖBETİ TUTULDU

Konuşmaların ardından Süleymanpaşa Belediye Konservatuvarı orkestrası ilahi konseri ile geceye anlam kattı. Mehteran Bölüğü konseri, 15 Temmuz için yazılmış şiirlerin okunması, 15 Temmuz sancağının Vali Aziz Yıldırım’a teslim edilmesi, 15 Temmuz Demokrasi Koşusunda dereceye girenlere ödüllerinin verilmesi ve saatler gece yarısını gösterdiğinde Kuran Tilaveti ile sela okunarak 15 Temmuz 2016 gecesi hain darbecilere karşı hayatları pahasına direnen şehit ve gaziler anıldı. Sabahın ilk saatlerine kadar süren ve sela okunması ile sona eren demokrasi nöbeti ile anma programı tamamlandı.

 


Haber Kaynak : Hasan Erge