5 SEVGİ DİLİ SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Cumhuriyet Kadınları Derneği Tekirdağ Şubesi ile iş birliği yapıldı.
Tarih: 16.2.2019 21:21:28/ 281okunma / 0yorum

Sevgililer Günü Dolayısıyla “5 Sevgi Dili” Semineri Düzenlendi

Sosyal belediyeciliğin gereği olarak vatandaş odaklı hizmet veren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyet Kadınları Derneği Tekirdağ Şubesi ile iş birliğiyle 14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla Uzman Psikolog Çisem İnal´ın konuşmacı olarak katıldığı “5 Sevgi Dili” semineri gerçekleştirdi.

Süleymanpaşa ilçesinde bulunan Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu´nda gerçekleştiren seminere, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Behçet Atlı, Cumhuriyet Kadınları Derneği Tekirdağ Şubesi Başkanı Seval Eşer, Cumhuriyet Kadınları Derneği üyeleri, davetliler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı´nın okunması ile başlayan seminer öncesinde konuşan Uzman Psikolog Çisem İnal, “Her insanın baskın bir sevgi dili vardır. Ama maalesef bunun farkında olamayabiliyoruz. Hem kendi sevgi dilimizin farkında olamıyoruz, hem de birlikte olduğumuz insanın sevgi dilini bilemeyebiliyoruz. Bu seminerde hem kendi baskın sevgi dilimizi öğrenmeye çalışacağız, hem de birlikte olduğumuz insanın. Bununla alakalı bir anket çalışması yapacağız. Anket sonrasında o sevgi diline yönelik neler yapabiliriz, birlikte olduğumuz kişiye sevgimizi nasıl hissettirebiliriz? Bununla alakalı ipuçları vereceğim bu seminerde sizlere” dedi.

Programa katılanlara ikili ilişkiler hakkında ipuçları veren Uzman Psikolog İnal, konu hakkında örnekler de kullanarak bilgiler verdi. Vatandaşların sorularını da cevaplayan İnal, ikili ilişkilerde en önemli ayrıntının sevgi dili olduğunu ifade etti.

Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği etkinliğin ardından Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Behçet Atlı ve Cumhuriyet Kadınları Derneği Tekirdağ Şubesi Başkanı Seval Eşer, Uzman Psikolog Çisem İnal´a çiçek ve plaket takdim ettiler.

 

Kaynak: Haber Merkezi

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.7712
EURO
6.4158