14 MİLYON KADINIMIZ ŞİDDET GÖRÜYOR
İYİ Parti milletvekili Aylin Cesur´ dan kadınlara tam destek
Tarih: 2.12.2019 23:39:13/ 232okunma / 0yorum

İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ AYLİN  CESUR´dan KADINLARA TAM DESTEK

Milletvekili Aylin Cesur, yoksulluktan en çok kadınları etkilediğini, işsizlikten en çok kadınların mağdur olduğunu söylediği konuşmasında; 25 Kasım´da-Dünya Kadına Şiddetle Mücadele Gününde İYİ Parti´nin standında görevli genç kızlara yapılan saldırıyı nefretle kınadığının altını çizdi.

Cesur´un duygu yüklü konuşması, Meclis sıralarından gelen  alkışlarla tamamladı.

İşte o konuşma metni:

Sayın Başkan,

değerli milletvekilleri; Genel Kurulu saygıyla selamlıyorum.

Konu; kadına şiddet.

 25 Kasımda Kadına Şiddetle Mücadele Günü´nü kutladık. Kutlamak derken, farkındalık yaratmak aslında ve gerek toplum, gerek biz siyasiler ve gerekse devletin önlem alması gereken bir konu bu ve çok önemsiyoruz. Bizler önemsiyoruz ve bu kürsüde defalarca dile getirdik.

Bugün ülkemizde 14 milyon kadının şiddet gördüğünden, son on yılda kadına yönelik şiddetin ne kadar arttığından, 2.337 kadınımızın cinayete kurban gittiğinden de daha evvel söz ettik. 2008´de 80 olan şiddete uğrayan sayısının her yıl artarak geçen sene 4-5 kat fazla bir sayıya ulaştığından da söz ettik. Araştırma önergeleri verdik, maalesef AK PARTİ ve MHP oylarıyla reddedildi.

Çözüm önerileri sunduk, dinlemediniz.

“6284 no.lu yasayı uygulayın” dedik, uygulamadınız.

Her acı olayla bir şeyler yapalım deniyor ve arkasından yeni bir olay oluncaya kadar unutuluyor değerli milletvekilleri.

İş hayatından özel hayata, hayatın her alanında itilen, kakılan kadınlarımızın vahşete kurban olmaları, bu yüzyıldaki en büyük ayıbımız esasında.

Yasal düzenleme şart ve acilen de sosyal, adli ve idari tedbirlerin hayata geçirilmesi de bir o kadar lazım.

25 Kasımda, böyle önemli bir günde ne oldu biliyor musunuz?

Kayseri´de İYİ PARTİ tarafından açılan, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü standımıza saldırı yapıldı. Esefle ve nefretle kınıyoruz.

Kadına şiddete karşı açılan standa saldırı neden yapılır, ben şimdi size bunları soruyorum? Neden korkmaktasınız? Geniş kitlelerin teveccühünün artık yeni bir arayışta olmasından mı?

Garibanın, çiftçinin, köylünün, emeklinin, asgari ücretlinin artık koruyup kollayanı, sesi ve soluğu var diye mi?

Yanlışı söyleyen ve hak, hukuk isteyen dağınık kitleler, cumhuriyet ve halk ortak paydasında el ele, her türlü fitne ve fesada karşı beraberce iktidara yürüyorlar diye mi?

Bu saldırı, iktidarın sadece artan şiddete karşı bugüne kadar önlem alamamış olmasının beceriksizlikten ibaret olmadığının ve samimiyetsiz olduğunun da bir göstergesi.

İYİ PARTİ bir kadın ve gençlik hareketi; yoksulluktan, fakirlikten, adaletsizlikten, eğitim hakkından, hukuksuzluktan en çok kadınlar etkileniyor çünkü. Ve bu nedenle bir cesur kadın liderin etrafında toplanarak; Türkiye önce eski, normal ayarlarına dönsün ve sonra da daha iyi eğitim, daha iyi hukuk, daha iyi üniversite, daha iyi anayasa, daha iyi yönetim, daha iyi ne varsa Atatürk cumhuriyetinin hedef koyduğu ve cumhuriyet hükûmetlerinin bugüne kadar getirdiği, onların daha iyi olması için yola çıkmıştır.

Değerli milletvekilleri, önce kadınlarımız iyi olacak ki evlerde iyilik olsun.

Önce kadınlarımız iş bulacak ki çocuklarımızın karnı doysun, evlerde neşe olsun.

Önce kadınlarımız okuyacak ki aydınlık yarınlara, onların yetiştirdiği çocuklarımızla ulaşabilelim.

Birazdan bu kürsüde "Kadına şiddete karşıyız." dememişler gibi bu önergeyi de reddedecekler, biz biliyoruz.

Onun için umutsuz kadınlarımıza sesleniyorum.

Sabredin ve mücadele gücünüzü kaybetmeyin.

Büyük Atatürk´ün kurduğu Cumhuriyete sadakatle bağlı kalmaya devam edin.

“This will pass to”

Bu da geçer yahu..
Kaynak: Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: MİLYON KADINIMIZ ŞİDDET GÖRÜYOR
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
AK PARTİ HAREKETLENDİ
AK PARTİ HAREKETLENDİ
Odalara ziyaretler yapılıyor
CÜNEYT YÜKSEL KIRSAL KESİMİ DE İHMAL ETMİYOR
CÜNEYT YÜKSEL KIRSAL KESİMİ DE İHMAL ETMİYOR
Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, kırsal mahalleleri ziyaret ederek vatandaşlarla buluştu.
HER OLAYIN TAKİPÇİSİ DR. İLHAMİ YİNE SORDU!
HER OLAYIN TAKİPÇİSİ DR. İLHAMİ YİNE SORDU!
Aşağıda belirtilen sorularımın Anayasa´nın 98, TBMM İçtüzüğü´nün 96. ve 99. Maddeleri uyarınca Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca tarafından yanıtlanmasını arz ederim. 26.12.2019
AHMET AKÇAY SİYASET FİTİLİNİ ATEŞLİYOR
AHMET AKÇAY SİYASET FİTİLİNİ ATEŞLİYOR
Kısa bir süre içinde il ve ilçe teşkilatlarının oluşturulacağını aktaran Akçay, partide görev almak isteyenlerin 0533 086 69 59 nolu whatsapp iletişim hattından kendilerine ulaşabileceklerini kaydetti.
   MİLLETVEKİLİ AYLİN CESUR İKTİDARA SORDU: BİR TOKLUK SINIRINIZ VAR MI?”
MİLLETVEKİLİ AYLİN CESUR İKTİDARA SORDU: BİR TOKLUK SINIRINIZ VAR MI?”
Ülkenin geldiği durumda “10 kişiden 3´ü ekonomik suçtan cezaevinde, (AK Parti öncesi 1). Uyuşturucu kullanmaktan cezaevine girenler 3 binden, 22 bine çıkmış; 8 milyon icra dosyası; 21 milyon olmuş; işsiz sayısı 2 milyondan 4,5 milyona; dış borç 129 milyar dolardan 447 milyara dolara fırlamış
230 OYLA BAŞKAN YAĞCIOĞLU OLDU
230 OYLA BAŞKAN YAĞCIOĞLU OLDU
Seçimleri kazanan İlker Yağcıoğlu yaptığı açıklamada partinin yükselişe geçmesi için ekibiyle birlikte her türlü çabayı göstereceklerini kaydederek, “CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanlığı görevi yürüten İlçe yönetim Kurulu Üyeliğini görevlerini yürüten Başkan İsmail Öztürk başta olmak üzere tüm çalışma arkadaşlarına huzurlarınızda teşekkür ediyorum
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.9293
EURO
6.5723