1

Sarıkamış Harekatı Unutulmadı

2

Türkiye İçecek Sanayi Meclisi, Günay başkanlığında toplandı

3

Büyük Projeler, "Dağ Yamaçlarına 'Mega Kent Park' Yap; Tarihe Geç!

4

Kentsel Dönüşüm Projesine Gelecek Parti' de Destek Geldi

5

İdare Mahkemesi Başkanlarından Rektöre Ziyaret

6

TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa ŞENTOP’ dan Üniversitemize Ziyaret

7

Plastik kapak kampanyasına destek artıyor

SON YÜKLENENLER

Anahtar Kelimeler: Çalışan Gazeteciler Kutlu Olsun

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Kutlu Olsun

Medya özgür olmadan Türkiye özgür olamaz! Dünyada en çok tutuklu gazetecinin olduğu, gerçek habercilik yapmak isteyenlerin işinden edildiği ülkemizde basın mensubu olmak, adeta "ateşten gömlek" giymek haline gelmiştir.

AKP iktidarında uygulanan baskılar sonucunda, demokrasinin dördüncü kuvveti olan gazetecilik büyük bir ivme kaybetmiştir.

 Halkın gerçekleri öğrenmesini engellemek için manipülasyonlar yapılmış, haberler perdelenmiş ve basın tek sesli koroya dönüşürülmek istenmiştir. Tarafsız gazetecilik yapmaya çalışan birkaç gazete ile televizyona da Basın İlan Kurumu ve Radyo ve Televizyon Üst Kurulu eliyle büyük cezalar verilmektedir. Tek bir muhalif sese bile tahammül edilememektedir. AKP iktidarı boyunca 10 bini aşkın gazeteci işsiz kalmıştır. Türkiye, cezaevinde bulunan hükümlü ve tutuklu gazeteci sayısı açısından Çin ve Mısır ile birlikte dünyada en çok tutuklu gazetecisi olan ülke olmuştur.

Basın özgürlüğüne yönelik ağır baskılar sonucu yolsuzlukların arttığı, hukuksuzlukların tavan yaptığı, eşitsizliklerin meşrulaştırıldığı; doğanın talan edildiği, sağlık sisteminin ve eğitimin çöktüğü bir düzende yaşıyoruz.

Baskı ve sansürün olmadığı, demokratik hukuk devletinin işletildiği bir Türkiye özlemiyle 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Gününü kutlarım.

 

 


Haber Kaynak : Hasan Erge