1

100. Yıl Mahallesi’ne yeni bir sosyal donatı alanı geliyor

2

THK kurban derisi topladı

3

Tüketici Fiyat Endeksi, Temmuz 2020

4

Jet Çözümler Üretiyoruz

5

Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi, Temmuz 2020

6

Hüseyin Anasız Optimed' de

7

TÜKETİCİ FİYAT ENDEKSİ (TÜFE), TEMMUZ 2020

SON DAKİKA

TÜRSAB Başkanı Ulusoy; "Misafirperverliğimize yakışmaz, ayıp"

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, Aksaray´da İrlandalı turistle sopalarla kavga eden esnafla ilgili, ?Sektörüm adına özür dilerim. Bize yakışmaz. Türk milletine de yakışmaz. Misafirperverliğimize yakışmaz, ayıp? dedi.

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, Aksaray´da İrlandalı turistle sopalarla kavga eden esnafla ilgili, ?Sektörüm adına özür dilerim. Bize yakışmaz. Türk milletine de yakışmaz. Misafirperverliğimize yakışmaz, ayıp? dedi.

TÜRSAB Başkanı Ulusoy, 22´ncisi gerçekleşecek olan TÜRSAB Olağan Genel Kurulu öncesi İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi´nde gazeteci ve turizmcilerle bir araya geldi. Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, Aksaray´da esnafla birbirine giren Kuveyt asıllı İrlandalı turistle ilgili açıklama yaptı. Başaran Ulusoy yaşanan kavgayla ilgili, ?Bizim ülkemizdeki üçgen çok iyidir. Tarih, doğa ve insan sevgisi. Maalesef bu insan sevgisi sekteye uğramıştır. Öyle ya da böyle o suyu alan çocuk da olabilirdi, bir hanımefendi de olabilirdi. İnsanlarımızın demek patlama noktasına geldiği olaylar oluyor. Yanlıştır. Sektörüm adına özür dilerim. Bize yakışmaz, Türk milletine de yakışmaz, misafirperverliğimize yakışmaz ayıp. Kınadığımızı belirtmek istiyorum? diye konuştu.

?KRUVAZE GEMİLERİNİN YANAŞACAĞI BİR LİMAN LAZIM?
İstanbul´un üç tarafının denizlerle çevrili olduğunu, ancak buna karşın kruvaze gemilerinin yanaşacağı bir limanın bulunmadığını da kaydeden Ulusoy, "İstanbul´un üç tarafı deniz, gemilerin yanaşacağı liman yok. Yenikapı´da miting meydanında gemilerin yanaşabileceği liman olması lazım. Kruvaze gemilerin yanaşabileceği bir liman olması lazım. Galata-Port restorasyona girmiştir, 4-5 sene faydalanma imkanımız olmayacaktır. Gemilerin yanaşacağı yer yoktur. Haydarpaşa mümkün değildir. İdeali Yenikapı Miting Meydanı. Senede 3 gün miting yapacaklarında gemileri biz açıkta tutarız merak etmesinler, ama 365 gün bize orası lazım? ifadelerini kullandı.

?RUSYA´DAKİ YÜZDE 20´LİK KAYIP ALMANYA PAZARINDAN ÇIKIYOR?
Rusya´da yaşanan ekonomik kriz nedeniyle Türkiye´ye yönelik kayıp 20´lik turist açığının Almanya´dan telafi edilmeye çalışıldığını anlatan Ulusoy, ?Sıkıntıya düştüğümüz bu yılda, Rusya´dan yüzde 20.85 kaybettiğimizi, Almanya pazarından artı yüzde 14 ile kapattık. Charter uçaklarına verilen 6 bin dolar meselesinde tamamıyla birliğimizin katkısı vardır. Kazayla elimi yıkamaya gitsem diyecekler ki; Başkan Ulusoy burada yok. Başkan önemli değil TÜRSAB yok diyecekler. Ben TÜRSAB´ı her zaman arkadaşlarımla beraber tutmaya çalıştım. Charter uçaklardan 6 bin dolar alındığında bizim katkımız olduğu gibi, bütün davetleri Kültür ve Turizm Bakanlığı gibi ilgili seyahat acentelerine daveti bizim vasıtamız ile yapmıştır. Şimdi istifa etmeli diyor bir arkadaşım. Rusya masasında yoktu. Sayın bakanın yanında ben varım. Kalkıp da bundan prim yapmam. Biz yaptıklarımızla değil yapacaklarımızla ve düşündüklerimizi anlatmakla mükellefiz? şeklinde konuştu.